HomeHub: Microsoft znów rywalizuje z Amazonem

HomeHub: Microsoft znów rywalizuje z Amazonem

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
15:54
10.05.2017
0 komentarzy
1506 wyświetleń

Koncepcja urządzenia jakim jest HomeHub wypłynęła na światło dzienne już w październiku 2016, jednak była wtedy bardzo mglista. Wraz z upływem czasu jednak sytuacja się wyklarowała, dzięki czemu mogliśmy snuć coraz bardziej trafne domysły. Teraz zaś, za sprawą zdjęć, które wyciekły do Sieci, mamy już pewność: Microsoft przygotowuje właśnie swoją odpowiedź na niedawno prezentowanego Echo Show, nowe urządzenie stworzone przez Amazon.

Założenia obu projektów są bardzo podobne: można się wręcz pokusić o określenie ich rozwojowymi wersjami Alexa/Cortana speaker. W praktyce spełniać będą one właśnie ich funkcje, jednak wzbogacone zostaną ponadto o wyświetlacze i dodatkowe „bajery”, jak chociażby sterowanie systemami automatyzacji domowej (takimi jak Nest, czy też Hue). Pewne elementy są jednak właściwe jedynie jednemu z tych sprytnych systemów. O ile Amazon w swoim urządzeniu pokusił się o umożliwienie prowadzenia połączeń wideo, o tyle Microsoft zdecydował się na rozwiązanie w naszej opinii o niebo praktyczniejsze. Otóż HomeHub wyświetlać ma (stale, nawet w trybie czuwania) współdzielony ekran rodzinny. Wyświetlony będzie na nim współdzielony przez domowników kalendarz, notatki, lista sprawunków oraz tym podobne rzeczy. Cortana ma w założeniu również identyfikować poszczególnych użytkowników, dając im dostęp również do prywatnych notatek.

Czy tak właśnie wyglądać ma HomeHub?

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie zadebiutuje nowe urządzenie Microsoftu, jednak spekulacje zakładają ukazanie się go na rynku równocześnie z premierą Redstone 3. Samej prezentacji urządzenia spodziewamy się jeszcze w trakcie konferencji Build 2017, lub podczas eventu mającego się odbyć 23 maja w Szanghaju.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2017/5/9/15596488/microsoft-windows-10-homehub-feature-screenshots

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor