HoloLens zwycięzcą IDSA International Design Excellence Award

HoloLens zwycięzcą IDSA International Design Excellence Award

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:05
21.08.2017
0 komentarzy
1047 wyświetleń

Pomimo dość wysokiej ceny i dwóch lat na karku, które w prężnie rozwijającej się kategorii Augmented Reality znaczą wiele, Microsoft HoloLens pozostaje najlepszym zestawem w swojej lidze. Co z konkurencją? Albo czeka ona dopiero na swój start (Magic Leap), brakuje jej wolności od okablowania, nie oferuje prawdziwej platformy dla deweloperów, albo nie do końca wpasowuje się w model HMD (ARKit). Tych braków nie podziela bynajmniej HoloLens, co zostało dostrzeżone przez stowarzyszenie Industrial Designers Society of America.

HoloLens uhonorowano nagrodą Best in Show na IDEA (International Design Excellence Award) w kategorii Consumer Technology (Technologii Konsumenckiej). International Design Excellence Awards jest corocznym, międzynarodowym konkursem designu, sponsorowanym przez Industrial Designers Society of America (IDSA) i sędziowanym przez renomowanych projektantów z całego świata. Przyznanie głównej nagrody dla HoloLens uzasadniono w następujący sposób: "Microsoft HoloLens jest pierwszym samostanowiącym komputerem holograficznym. Umieszcza on hologramy bezpośrednio w środowisku fizycznym, dając użytkownikowi całkiem nowy sposób oglądania świata rzeczywistego. HoloLens jest immersyjny, choć nie blokuje rzeczywistego świata. Zamiast tego umieszcza zawartość i aplikacje holograficzne w otoczeniu fizycznym, aby umożliwić ich widzenie, umiejscawianie i dokonywanie z nimi interakcji, jak gdyby hologramy stanowiły część świata fizycznego. Owa rzeczywistość mieszana [Mixed Reality] umożliwia nowe sposoby tworzenia, komunikowania się, pracy i zabawy".

HoloLens - International Design Excellence Award

Warto zauważyć, że złoty medal otrzymał HoloLens w swojej pierwotnej (obecnie jedynej dostępnej) postaci. Ta ma już jednak swoje dwa lata, i nawet jeśli wejdzie w końcu na rynek konsumencki, może charakteryzować się zauważalnymi niedomaganiami w porównaniu do następnej generacji, która na rynek wejdzie prawdopodobnie w 2019 r. Być może dojdzie nawet do kuriozalnej sytuacji, w której pierwszy HoloLens stanie się prawdziwym białym krukiem wśród fanów nowych technologii. Aktualnie urządzenie dostępne jest tylko w wersjach dla deweloperów i firm - jeden z takich egzemplarzy testowaliśmy samodzielnie - i brakuje mu jeszcze zbyt wiele, by przy takiej cenie mógł odnieść sukces na rynku konsumenckim. Jeśli Microsoft rzeczywiście pominie generację drugą, cała nadzieja w HoloLens 3.0.

HoloLens już wcześniej został uznany za jeden z pięciu najlepiej zaprojektowanych produktów wszechczasów. IDSA z kolei już nie po raz pierwszy nagrodziła Microsoft - wcześniej złote medale przyznano Windows Phone i menu Start w Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-hololens-wins-idsa-international-design-excellence-award/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor