HoloLens wkracza na dwa nowe rynki

HoloLens wkracza na dwa nowe rynki

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:09
15.02.2018
0 komentarzy
949 wyświetleń

Co nowego w świecie HoloLens? Microsoft wystosował dość obszerny post, w którym podsumował ostatnie wydarzenia i poinformował o nowych, a mianowicie o ekspansji HoloLens na dwa nowe rynki. W sumie gogle rzeczywistości mieszanej można już oficjalnie nabyć w 39 krajach, w tym oczywiście w Polsce, a wkrótce będzie ich 41. Dokładną listę krajów i podsumowanie wydarzeń prezentujemy w dalszej części tekstu.

HoloLens

Microsoft zapowiedział wprowadzenie HoloLens na rynki Singapuru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dzięki tej ekspansji urządzenie będzie dostępne niebawem w 41 krajach, wliczając w to Australię, Kanadę, Chiny, Francję, Niemcy, Irlandię, Japonię, Nową Zelandię, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone (w tym Portoryko), Holandię, Norwegię, Szwajcarię, Austrię, Szwecję, Danię, Włochy, Hiszpanię, Belgię, Finlandię, Luksemburg, Polskę, Liechtenstein, Islandię, Estonię, Czechy, Łotwę, Słowację, Litwę, Rumunię, Węgry, Portugalię, Bułgarię, Turcję, Chorwację, Grecję, Maltę, Cypr i Słowenię.

Prócz tego firma z Redmond poinformowała o kilku ostatnich wydarzeniach związanych z postępującą adaptacją HoloLens i Windows Mixed Reality przez różne branże:

  • Wprowadzenie do sprzedaży zestawu Trimble Hard Hat Solution for Microsoft HoloLens, łączącego HoloLens z kaskiem ochronnym. To oficjalne rozwiązanie wspierane przez Microsoft. W sklepie Microsoft Store pojawiła się też aplikacja Trimble Connect for HoloLens.
  • W zeszłym tygodniu padła zapowiedź nowego zestawu HP Windows Mixed Reality Headset – Professional Edition. Zestaw dedykowany jest zwłaszcza profesjonalistom z zakresu AER (architektury, inżynierii, konstrukcji) i MRO (utrzymywania, naprawy i przeglądów).
  • W tym tygodniu Honeywell Process Solutions zapowiedział oparte na chmurze narzędzie symulacyjne o nazwie Honeywell Connected Plant Skills Insight Immersive Competency. Korzysta ono z HoloLens i Windows Mixed Reality, by szkolić pracowników przemysłowych.
  • W Stanach Zjednoczonych powstała pierwsza oficjalna wypożyczalnia HoloLens. Jak komentuje Microsoft, to świetna okazja dla firm, które chcą przetestować sprzęt przed ewentualnym zakupem lub tymczasowo się w niego wyposażyć na czas eventów i pokazów.

Ceny zestawów HoloLens na nowych rynkach nie są jeszcze podane, chociaż przewiduje się, że będą zbliżone do zagranicznych. Przypomnijmy, że HoloLens wiąże się z wydatkiem rzędu 14 349 zł/3000 dolarów (Development Edition) lub 23 849 zł/5000 dolarów (Commercial Suite).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/02/14/mixed-reality-microsoft-february-update/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor