HoloLens wejdzie na rynek 30 marca tego roku?

HoloLens wejdzie na rynek 30 marca tego roku?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:04
28.02.2016
2 komentarze
1365 wyświetleń

HoloLens jest urządzeniem, o którym napisano już wiele, choć mało kto miał szansę samemu je przetestować. Wiele prezentacji prototypowych jeszcze modeli wywołało spory aplauz, a samo urządzenie wydaje się wyprzedzać świat technologii o kilka lat. Według zapowiedzi Microsoftu deweloperski zestaw HoloLens miał zadebiutować w pierwszym kwartale tego roku. Dzięki pewnemu artykułowi znamy już więcej szczegółów.

Wspomniany artykuł pojawił się na łamach Fortune i dość szybko został zdjęty. Z jego treści wynikało, że podawana często cena (3000 dolarów za zestaw) jest prawdziwa, a HoloLens wejdzie na rynek 30 marca tego roku. Przedsprzedaż ma rozpocząć się dzisiaj, 29 lutego. Obok zestawu narzędzi deweloperskich pakiet będzie zawierał kilka innych dodatków, w tym trzy gry, wykorzystujące holograficzną technikę: Fragments, Young Conker i RoboRaid.

Jak głosił Fortune, Fragments ma być grą kryminalną, której akcja dzieje się w pokoju użytkownika. Prowadzimy w niej śledztwo i przesłuchujemy holograficzne "osoby". Young Conker przenosi klasyczną produkcję Rare do naszego świata. Jak zapewniają twórcy gry z Asobo Studios, "gra zmienia się w zależności od środowiska, w którym znajduje się gracz". Ostatnia z gier w zestawie, RoboRaid, jest pierwszoosobową strzelanką (FPS), w której kosmici dosłownie przedzierają się przez ściany naszego pokoju. Jak twierdzi artykuł, grę stworzyło osiem osób, którym zajęło to 12 tygodni. Ma to dowodzić, że tworzenie gier z wykorzystaniem HoloLens nie jest wcale tak skomplikowane.

Czy ujawnione rewelacje okażą się prawdziwe? Tego dowiemy się być może dziś, przynajmniej jeśli chodzi o rozpoczęcie przedsprzedaży. Jeśli interesuje Was kopia artykułu, możecie ją przejrzeć w serwisie Reddit.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/release-and-pre-order-dates-for-microsofts-hololens-development-edition-leaked

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor