HoloLens w nowej biznesowej edycji Commercial Suite

HoloLens w nowej biznesowej edycji Commercial Suite

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:19
02.08.2016
0 komentarzy
1575 wyświetleń

W zeszłym roku Microsoft zapowiedział wprowadzenie na rynek HoloLens Development Edition - pierwszej wersji swego hełmu AR, jak sama nazwa wskazuje - oddanej w ręce deweloperów. Mówiąc o HoloLens, firma nigdy nie ukrywała, że docelowo urządzenie ma być przeznaczone dla konsumentów oraz klientów biznesowych. Wraz z ukazaniem się dziś aktualizacji Windows Holographic Anniversary, firma skorzystała z okazji, by przedstawić HoloLens Commercial Suite.

"Zrealizowaliśmy zamówienia dla naszej pierwszej fali deweloperów, a dziś z przyjemnością możemy zapowiedzieć, że rozszerzamy program, czyniąc HoloLens Development Edition dostępnym dla wszystkich deweloperów i przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Deweloperzy, którzy chcieliby dołączyć do naszej holograficznej przygody, mogą udać się na stronę hololens.com i zamówić do pięciu urządzeń. Nie jest wymagane aplikowanie!" - ogłosił dziś Alex Kipman, Technical Fellow w Windows and Devices Group. Jak już wspominaliśmy, Microsoft zamierza dotrzeć z techniką holograficzną do firm i instytucji, dając im możliwość projektowania własnych rozwiązań z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej. W ten sposób powstał Microsoft HoloLens Commercial Suite, łączący sprzęt z edycji deweloperskiej oraz pakiet funkcji dla firm, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zarządzanie.

Microsoft HoloLens Commercial Suite zawiera kilka nowych funkcjonalności, wcześniej niedostępnych w Development Edition:

  • Tryb kiosku - pozwalający ograniczyć HoloLens do uruchamiania demonstracji czy specjalnej aplikacji.
  • Mobile Device Management (MDM) - możliwość jednoczesnego zarządzania całym pakietem urządzeń HoloLens przy wykorzystaniu rozwiązań pokroju Microsoft InTune. Administrator może zarządzać ustawieniami, wybierać aplikacje do zainstalowania i skonfigurować ustawienia bezpieczeństwa.
  • Uwierzytelnianie - logowanie przy pomocy Azure Active Directory i nowej generacji uwierzytelniania z kodem PIN.
  • Windows Update for Business - kontrola nad aktualizacjami systemu zoptymalizowana dla firm.
  • Bezpieczeństwo danych - HoloLens obsługuje szyfrowanie funkcją Bitlocker oraz Secure Boot.
  • Dostęp zdalny - każdy uprawniony członek organizacji może połączyć się zdalnie z firmową siecią przy pomocy VPN w HoloLens. Urządzenie współpracuje też z Wi-Fi, które wymagają uwierzytelniania.
  • Windows Store for Business - firmowa wersja Sklepu Windows pozwala utworzyć własne repozytorium, również z uwzględnieniem aplikacji specyficznych dla HoloLens, a także bezpiecznie udostępniać oprogramowanie dla wybranych grup użytkowników z organizacji.

Alex Kipman dodaje na końcu, że wielką frajdę sprawia mu odkrywanie aplikacji dla Windows Holographic, które deweloperzy zamieszczają w Sklepie Windows. Jeśli interesuje Was szczegółowy przebieg prac nad HoloLens, nie zapomnijcie też sprawdzić dokumentacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/devices/2016/08/02/hololens-development-edition-updates-2/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor