HoloLens umożliwia instalowanie aplikacji za pomocą głosu

HoloLens umożliwia instalowanie aplikacji za pomocą głosu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:31
21.09.2016
0 komentarzy
1366 wyświetleń

Rzeczywistość rozszerzona to nie tylko hologramy, ale również interakcja poprzez gesty i mowę. W najnowszej aktualizacji Windows Holographic pojawiła się funkcja rozpoznawania mowy w odniesieniu do Sklepu Windows. Od teraz pobieranie aplikacji i gier może się odbywać bez udziału naszych rąk. Wystarczą polecenia głosowe, które HoloLens potrafi interpretować.

Nawigacja i obsługa Sklepu jest już możliwa wyłącznie za pomocą mowy. Jest to dobra wiadomość dla użytkowników HoloLens, którym z różnych powodów trudność sprawia interakcja za pomocą rąk. Typowy gest zaznaczania (klikania) w HoloLens przypomina nieco ten, którego używamy do oddalenia zdjęcia na ekranie dotykowym - po prostu szybko przybliżamy kciuk i palec wskazujący. Dla niektórych było to uciążliwe, więc Microsoft udostępnił specjalny clicker Bluetooth. Teraz także on nie jest potrzebny, bowiem coraz więcej aplikacji - w tym także Sklep Windows - wspiera polecenia głosowe.

Obsługa interfejsu za pomocą głosu została wprowadzona do Windows Holographic w ramach Anniversary Update. W nowej aktualizacji funkcjonalność ta została rozszerzona na Sklep Windows. Jak więc wygląda nawigacja? Użytkownik, patrząc na hologram Sklepu, wypowiada nazwę aplikacji i w ten sposób ją zaznacza. Pobrać ją na urządzenie można za pomocą odpowiedniego komunikatu głosowego. Oczywiście nie zadziała to we wszystkich językach. System rozpoznawania mowy Microsoft działa należycie tylko w powiązaniu z językami, dla których wsparcie posiada Cortana. Na razie zapomnijmy więc o polskim "HoloLens, pobierz Actiongram".

Udogodnienia tego rodzaju mogą sporo zmienić w obsłudze komputerów (także holograficznych jak HoloLens) wśród użytkowników z różnymi formami niepełnosprawności. Liczymy na to, że obsługa za pomocą mowy stanie się możliwa dla praktycznie wszystkich aplikacji UWP!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/microsoft-hololens-owners-can-now-get-apps-just-their-voice

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor