HoloLens trafi do sprzedaży w Polsce już w grudniu!

HoloLens trafi do sprzedaży w Polsce już w grudniu!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:03
01.11.2017
1560 wyświetleń

Na trwającej konferencji Microsoft Future Decoded w Londynie padły dziś ważne zapowiedzi - ważne szczególnie z punktu widzenia polskich klientów. Firma ogłosiła, że w przyszłym miesiącu HoloLens stanie się ogólnodostępny na 29 nowych rynkach, wliczając w to Polskę. To ekspansja z prawdziwym impetem, bowiem do tej pory gogle mieszanej rzeczywistości były dostępne jedynie na 10 rynkach.

Do tej pory HoloLens dostępny był w USA, UK, Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Irlandii, Japonii i Nowej Zelandii. Lista nowych regionów jest niemal trzykrotnie dłuższa. 1 grudnia tego roku urządzenie trafi do Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, na Cypr, Maltę, Słowację i Węgry, do Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Islandii, Włoch, Litwy, Lichtensteinu, Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Turcji.

HoloLens w Polsce

Na konferencji poinformowano też o paru innych nowościach związanych z HoloLens. "Nasi klienci uwielbiają dotychczasowe funkcje Skype w HoloLens, jednakże zostaliśmy poproszeni o kilka poprawek. Z przyjemnością informuję, że w pierwszym kwartale przyszłego roku wprowadzimy dodatkowe holograficzne, zdalne instrukcje wbudowane w Microsoft Teams i Azure Active Directory. Nasi klienci będą mogli pracować bez przeszkód wewnątrz ich istniejącej infrastruktury IT" - zapowiedział Lorraine Bardeen, General Manager for HoloLens and Windows Experiences w Microsoft. Jak zwykle mowa też była o partnerach, którzy w interesujący sposób wykorzystują platformę Windows Mixed Reality. Część z nich już znamy - to Ford, thyssenkrupp i Stryker. Podkreślono też przydatność HoloLens wśród tzw. pracowników pierwszej linii (Firstline Workers) i pracowników, którzy nie siedzą przy biurku (czyli ok. 80% stanowisk). Przykłady zobaczymy w nowym klipie na YouTube:

Według informacji na stronie produktu w Sklepie Microsoft, HoloLens trafi do sprzedaży na 29 nowych rynkach już 1 grudnia tego roku. Niestety, nie podano jeszcze polskiej ceny, a próba przejścia na polską wersję strony przekierowuje do wersji brytyjskiej. Podana tam cena HoloLens Development Edition wynosi 2719 funtów (ok. 13165 zł).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/hololens-will-go-on-sale-in-29-additional-markets-this-december

Polecamy również w kategorii HoloLens