HoloLens pozwoli eksplorować galaktykę w twoim pokoju

HoloLens pozwoli eksplorować galaktykę w twoim pokoju

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:35
19.02.2016
0 komentarzy
1696 wyświetleń

W grudniu ubiegłego roku Microsoft rozpoczął kampanię pod hasłem Share your Idea (Podziel się swoim pomysłem). Konkurs polegał na wymyśleniu najciekawszej aplikacji dla HoloLens. Zwycięzca miał otrzymać gwarancję wydania aplikacji opartej na projekcie. Zgłoszeń nadesłano wiele, a najlepszym projektem w opinii społeczności okazał się symulator podróży międzygwiezdnych.

Co o Galaxy Explorer mówią jego twórcy? Jak głosi sugestywny opis aplikacji: "Eksploruj Drogę Mleczną i dowiedz się więcej o regionie wszechświata, który nazywamy domem. Użytkownicy mogą nawigować po galaktyce w swoim własnym tempie przy wykorzystaniu naturalnych gestów i poleceń głosowych. Kliknij cokolwiek, by otrzymać szczegółowe opisy i statystyki. Narysuj ścieżkę poprzez galaktykę i zobacz animowany podgląd tego, jak długo zajęłaby podróż samochodem, rakietą, fikcyjnym statkiem kosmicznym lub jako promień światła. Następnie wyląduj na planecie i poczuj zmysłami, jakbyś tam naprawdę był. Powierzchnie twojego pokoju są przekształcone, by przypominały krajobraz księżyca lub planety. Naturalny, futurystyczny interfejs użytkownika (UI) sprawia, że łatwo przybliżać i oddalać miliony kilometrów przestrzeni, wypełnionej niesamowitymi cudami natury, których pełna jest Droga Mleczna".

Microsoft ma już niewielki zespół deweloperów, pracujących nad Galaxy Explorerem, a ich postępy będą rejestrowane na kolejnych nagraniach. Pierwszy odcinek serii możemy zobaczyć powyżej. Zespół ma ambitny cel - projekt ma zostać ukończony w ciągu sześciu tygodni. Gdy aplikacja będzie już gotowa, zostanie udostępniona za darmo na urządzenia HoloLens, a jej kod zostanie udostępniony jako... open source. To bez wątpienia jeden z ciekawszych pomysłów na wykorzystanie hologramów w świecie rzeczywistości rozszerzonej. Wkrótce stworzenie takiej aplikacji będzie już czymś możliwym, jako że w pierwszym kwartale tego roku na rynek ma wejść HoloLens Development Edition, wart 3000 dolarów (ok. 11870 zł).

Galaxy Explorer

Więcej informacji na temat aplikacji Galaxy Explorer znajdziemy na stronie Microsoft HoloLens. Zwycięzki projekt otrzymał w ostatecznym konkursie 58% głosów. Pozostałe miejsca podium zajęły projekty Grab the Idol i Airquarium. Podsumowanie konkursu znajdziemy w artykule Building apps for Microsoft HoloLens.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/galaxy-explorer-chosen-as-winner-of-microsofts-share-your-idea-contest-for-hololens

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor