HoloLens pomógł w projektowaniu Renault R.S.19

HoloLens pomógł w projektowaniu Renault R.S.19

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
17:59
12.02.2019
502 wyświetlenia

Właśnie dzisiaj francuski zespół Formuły 1 Renault Sport Formula One Team udostępnił wideo ukazujące tegoroczny samochód oznaczony jako R.S.19. Niby nic ciekawego w kontekście technologii Microsoft, ale gdy obejrzymy uważnie poniższe wideo, łatwo dostrzec w okolicach 27 sekundy, że przy całym procesie projektowym pomagały gogle Microsoft HoloLens pierwszej generacji.

Gogle HoloLens pomagają inżynierom w złożonym i wielomiesięcznym procesie projektowym, umożliwiając oglądanie samochodu pod różnymi kątami, manipulowanie wirtualnymi częściami, a także lepiej zrozumieć przepływ powietrza wokół poszczególnych elementów aerodynamicznych samochodu F1.

Microsoft Renault F1

Microsoft jako jeden z wielu partnerów zespołu Renault F1 posiada swoje logo na nosie pojazdu oraz obu deflektorach. Z racji nowych regulacji technicznych na sezon 2019 deflektory uległy zdecydowanemu obniżeniu, przez co logo jest mało eksponowane.

Microsoft Renault F1

Wydaję mi się, że wkład finansowy Microsoftu we francuski zespół nieco zmalał, bowiem w samochodach F1 z poprzednich lat duże logo Microsoft Dynamics można było łatwo dostrzec na pokrywie silnika czy później na bokach tylnego skrzydła.

Microsoft Renault F1

Mało tego, pracownicy Renault F1 w garażach zespołu oraz motorhomie pracują na urządzeniach z rodziny Surface, głównie na modelu Pro. Kilka lat temu łatwo można było nawet dostrzec pracowników z Microsoft Lumia 950. Z kolei komunikację i zarządzanie danymi w zespole z Enstone zapewniają Office 365 oraz Microsoft Dynamics.

Ta mocno zacieśniona współpraca Microsoftu z zespołem Formuły 1 to świetna okazja do promowania swoich produktów i testowania ich w specyficznym środowisku, jakim niewątpliwie jest królowa motorsportu. Trzeba dodać, że Microsoft obecny jest w sponsorowaniu ówczesnego zespołu Lotus F1 Teams od 2012 roku.

Jako ogromny fan Formuły 1 wszystkim kibicom przypominam, że już w poniedziałek ruszają testy przedsezonowe w Barcelonie, a 17 marca odbędzie się pierwszy wyścig tego sezonu o Grand Prix Australii, w których udział weźmie, wracający po 8 latach, Robert Kubica!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=F0m2AszhZyA

Polecamy również w kategorii HoloLens