HoloLens na twardo. Nowa modyfikacja chroniąca zestaw w trudnych warunkach

HoloLens na twardo. Nowa modyfikacja chroniąca zestaw w trudnych warunkach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:24
20.11.2017
0 komentarzy
1093 wyświetlenia

HoloLens na wielu rynkach jest certyfikowany jako okulary ochronne, choć nie posiada jeszcze oficjalnych modyfikacji, które pozwalałyby chronić dodatkowo głowę. Obiecana przez Microsoft fuzja kasku (hełmu) z HoloLens ma wejść na rynek dopiero w 2018 roku, ale niektóre firmy nie chcą tyle czekać. Powstała więc modyfikacja.

Twórcą rozwiązania jest Meemim, dostawca systemu informacji geograficznej. Działa on ze swoją aplikację na HoloLens, która pozwala użytkownikom zajrzeć niejako pod ziemię i lokalizować rury, kable, kanały i inne ukryte elementy. Chociaż aplikacja działa w środowisku budowlanym, przepisy tego samego środowiska wymagają noszenia kasku ochronnego. Microsoft swojego akcesorium jeszcze nie przedstawił, dlatego Meemim przygotował swoje własne. Jest to rodzaj adaptera, który pozwala korzystać z HoloLens w połączeniu z certyfikowanym kaskiem, nie tracąc ani na ochronie, ani na funkcjonalności gogli mieszanej rzeczywistości. Modyfikację zbudowano z elementów drukowanych w 3D (istnieje też możliwość dodrukowania lub wykonania odlewu części). Łączy się ona z punktami mocowania opaski HoloLens i wymaga jedynie wyjęcia z urządzenia dwóch śrub, co na szczęście nie prowadzi do utraty gwarancji.

Modyfikacja wpływa na rozłożenie ciężaru i sprawia, że zestaw jest wygodniejszy w noszeniu przez dłuższy czas. Ciężar spoczywa bowiem na większym obszarze głowy, a nie - jak w standardowym sposobie noszenia HoloLens - na opasce. Producent zaznacza też, że rozwiązanie nie pogarsza właściwości ochronnych i komfortu noszenia obu składników zestawu. W pracach nad modyfikacją brała też udział firma Birdstone Innovations Inc. z Toronto. Kask miał już kilka prototypów. Aktualnie na zdjęciach widzimy wersję trzecią. Instalacja - jeśli wierzyć zapewnieniom producenta - zajmuje tylko 2 minuty, a urządzenie można łatwo przywrócić do pierwotnego stanu, po prostu usuwając dwie śruby i zastępując rozszerzenia oryginalnym paskiem podtrzymującym.

HoloLens na twardo ma już za sobą 200 godzin testów w terenie. Meemim planuje dalszy rozwój modyfikacji, m.in. pod kątem korzystania z HoloLens w warunkach mocnego nasłonecznienia, co obecnie jest jednym z jego słabych punktów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.meemim.com/2017/11/15/hololens-hard-hat-hardhat/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor