HoloLens i memento dla czołgu

HoloLens i memento dla czołgu

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:58
11.07.2017
0 komentarzy
961 wyświetlenie

Liczba firm i instytucji sięgających po HoloLens z biegiem czasu coraz szybciej wzrasta, w miarę odkrywania przez kolejnych nabywców oferowanych przez nie możliwości. Standardowe wykorzystanie gogli Microsoftu dotyczy zwykle projektowania i tworzenia, nieco rzadziej występują zaś jako zwykły HUD (wyświetlone zostają na nim informacje niezasłaniające widoku). Kilka dni temu zaś wykorzystano je na wydarzeniu Tankfest 2017 celem przywrócenia do życia jednej z potężniejszych maszyn IIWW – czołgu szturmowego Sturmmörserwagen (Sturmtiger).

Inicjatywa ta powstała w wyniku połączenia sił brytyjskiego muzeum czołgów, Bovington Tank Museum oraz Wargaming, białoruskiej firmy odpowiedzialnej za popularną grę sieciową, World of Tanks. Podczas trwania wydarzenia zwiedzający mogli założyć i przetestować gogle HoloLens, jednocześnie podziwiając drobiazgową projekcję jednego z najrzadszych pojazdów pancernych na świecie. Wykorzystanie technologii rozszerzonej rzeczywistości nie tylko przywróciło stalową bestię do życia, lecz również umożliwiło wgląd do jej wnętrza. Wszystko to w otoczeniu prawdziwych, realnych czołgów, co jeszcze bardziej nadawało klimatu całej projekcji.

Wizualizacja Sturmtigera

Wydarzenia tego typu doskonale pokazują, jak przy użyciu najnowszej technologii można połączyć zabawę z nauką. Co istotniejsze, dzięki podobnym przedsięwzięciom powinniśmy być w stanie nie tylko uwiecznić modele nieistniejących już czołgów, ale także zachować dla przyszłych generacji wizualizacje również i innych obiektów, które powoli odchodzą w niepamięć.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/wargaming-recreated-wwii-sturmmorserwagen-tank-using-microsoft-hololens-tankfest-2017-video/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor