HoloLens doceniony przez Popular Mechanics

HoloLens doceniony przez Popular Mechanics

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:59
08.09.2016
0 komentarzy
1113 wyświetlenia

„Popular Mechanics” wyróżnił HoloLens jako jeden produktów, wartych przedstawienia w ramach 2016 Breakthrough Awards. Jest to coroczny przegląd "badań, innowatorów, naukowców i studentów, którzy ulepszyli świat w tym roku". Wybór można uznać za prestiżowy, jako że „Popular Mechanics” jest tytułem ukazującym się od 1902 roku. Czasopismo poświęcone jest głównie motoryzacji, nauce i technologiom.

"Zobaczyłem przyszłość przez Microsoft HoloLens" - głosi tytuł artykułu na łamach magazynu. "Odkąd pierwsi ludzie zaczęli ubierać gogle VR, cel był prosty: uciec od rzeczywistości. Z radykalnie nowym ubieralnym komputerem od Microsoft rzeczywistość nigdy nie była tak wspaniale rzeczywista" - twierdzi autor. By nie rozwodzić się dalej nad tym, jak rzeczywista jest rzeczywistość, skupmy się raczej na samym urządzeniu, którego klasyfikacja bywa problematyczna. Istnieje wiele sposobów, by opisać HoloLens - to urządzenie działające w rzeczywistości rozszerzonej (połączonej), holograficzny komputer lub kosztowna technologia eskapistyczna. „Popular Mechanics” dostrzega przede wszystkim to, że dotąd żadna maszyna nie oferowała takiego doświadczenia.

HoloLens jest swego rodzaju pionierem nie tylko pod względem oferowanego doświadczenia, ale także budowy. Ten "w pełni samowystarczalny holograficzny komputer" - jak go określa Microsoft - zawiera specjalny układ HPU (Holographic Processing Unit), którego architektura do niedawna pozostawała zagadką. Okazuje się, że HPU to w rzeczywistości koprocesor 28nm, wyposażony w 24 rdzenie i 1 GB niskiej mocy DDR3 RAM. Owe 24 rdzenie to specjalnie zaprojektowane cyfrowe procesory sygnałowe (DSP) od Tensilica, zoptymalizowane do przetwarzania ciągłych sygnałów pochodzących z czujników HoloLens. Implementacja takiego rozwiązania zapewnia blisko 200-krotnie poprawioną wydajność "zwykłego" CPU, dzięki czemu HoloLens - w odróżnieniu od wielu popularnych rozwiązań VR/MR/AR - nie potrzebuje dodatkowego wsparcia ze strony PC.

HoloLens jest obecnie kierowany do deweloperów, naukowców i firm, a w najbliższych latach powstanie typowa edycja konsumencka. Jeśli chcielibyście przyjrzeć się urządzeniu z bliska, niebawem będzie ku temu dobra okazja. 9 listopada w Lublinie odbędzie się największa konferencja informatyczna tego roku - Expert Summit 2016, na którą serdecznie zapraszamy! Pośród wielu atrakcji, o których możecie tu przeczytać więcej, nastąpi pierwsza w Polsce prezentacja gogli Microsoft HoloLens. Wstęp na konferencję jest bezpłatny, a rejestracja została już otwarta! My także tam będziemy, więc spodziewajcie się relacji na łamach CentrumXP.pl!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-hololens-featured-in-popular-mechanics-breakthrough-awards

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor