HoloLens 2.0 zobaczymy za dwa tygodnie? Premiera na MWC 2019

HoloLens 2.0 zobaczymy za dwa tygodnie? Premiera na MWC 2019

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:37
11.02.2019
519 wyświetleń

HoloLens już wkrótce doczeka się swojego następcy! To, że stanie się to prędzej czy później, to było pewne. Wszystko wskazuje na to, że HoloLens 2.0 zobaczymy już w tym miesiącu, a konkretnie 24 lutego na konferencji MWC 2019. Skąd o tym wiemy? Wszystko z powodu tajemniczego wideo, które wrzucił na swój kanał Alex Kipman, szef całego projektu HoloLens.

Samo wideo nie ujawnia za dużo, a jedyna konkretna informacja to wspomniana wyżej data podana na końcu. W opisie filmu Kipman pyta widzów "Jesteście podekscytowani? Ja jestem!". Takie pytanie może wprost sugerować, że czeka nas naprawdę duże ogłoszenie. Wideo jest enigmatyczne, ale trzeba przyznać, że bardzo klimatyczne.

To, co wiemy już teraz, to fakt, że nowe gogle będą wyposażone w ulepszoną jednostkę HPU (Holographic Processing Unit) z dodatkowymi możliwościami opartymi o sztuczną inteligencję. Bardzo możliwe, że w środku nowych gogli drzemać będzie smok, czyli procesor ARM Snapdragon XR1, który został opracowany specjalnie w tym celu i ma za zadanie zapewnić najlepsze wrażenia z korzystania z VR, AR. Bardzo możliwe, że doczekamy się również łączności 5G - to sprawi, że HoloLens 2 staną się lżejsze, wygodniejsze i o wiele bardziej mobilne.

Kiedy więc wszystko się wyjaśni? Event prasowy Microsoftu na Mobile World Congress 2019 w Barcelonie odbędzie się w niedzielę, 24 lutego o godzinie 17.00 czasu środkowoeuropejskiego (a więc i polskiego). Nie wiadomo jeszcze, czy będzie on transmitowany na żywo. O wszelkich doniesieniach będziemy Was informować na bieżąco. Możecie być jednak pewni, że o wszystkim dowiecie się z CentrumXP! Bądźcie wtedy z nami!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-posts-hololens-2-0-teaser-video/

Polecamy również w kategorii HoloLens