HoloLems: Lemmingi ryzykują życie w naszym salonie

HoloLems: Lemmingi ryzykują życie w naszym salonie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:55
11.04.2017
1 komentarz
1349 wyświetleń

Projektanci gier z firmy Globacore eksplorują meandry nowej technologii, sięgając przy tym po prawdziwego klasyka. Pamiętacie słynne Lemmingi? Teraz można będzie nimi pokierować w dużo nowocześniejszym otoczeniu, czyli de facto w naszym własnym. Staje się to możliwe dzięki udziale technologii HoloLens w odkurzeniu tego klasyka.

Deweloper odszedł od typowej dla Lemmings grafiki 2D, by przenieść stworki do rzeczywistości rozszerzonej z wykorzystaniem HoloLens. W udostępnionym przez Globacore materiale promocyjnym zobaczymy, jak naturalne otoczenie użytkownika staje się podstawą do stworzenia poziomu gry. Być może należy pokrótce wyjaśnić konwencję Lemmingów. Zadaniem gracza jest przeprowadzenie bezmyślnych stworków do bezpiecznego punktu. Należy uratować je przed licznymi pułapkami, w tym upadkiem z wysokości. Budujemy więc mosty i wykorzystujemy inne obiekty i możliwości, by nasi podopieczni przeszli przez drogę w jednym kawałku.

Przeniesienie tej idei na platformę HoloLens pozwala wykorzystać naturalne obiekty z otoczenia użytkownika. Lemmingi swoją trasę mogą rozpocząć np. na powierzchni biurka lub sofy, a użytkownik buduje im wirtualne mosty między prawdziwymi meblami. Bezpiecznym miejscem może być np. fotel w przeciwległym kącie pokoju. Od naszej strategii zależeć będzie powodzenie tego exodusu.

HoloLems to wciąż tylko projekt, aczkolwiek dość obiecujący. Gra jest nadal rozwijana i nie wiadomo, kiedy (o ile w ogóle) zostanie udostępniona publicznie. Zważywszy, że konsumencka wersja HoloLens nie ukaże się raczej przed 2019 rokiem, wydawanie gier na tą platformę na razie mija się z celem. Z drugiej strony być może przyjdzie nam udać się na ratunek biednym Lemmingiem nieco wcześniej, gdy na rynek wejdą alternatywne zestawy Windows Mixed Reality.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/with-microsoft-hololens-vintage-lemmings-now-risk-their-lives-in-your-living-room

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

  • am 21:06 11.04.2017

    Oficjalna aplikacja Smerfów https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/smurfs-the-lost-village/9nvvbz99dh61

Skomentuj

Autor