Hamburger menu znika z Kontaktów

Hamburger menu znika z Kontaktów

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:54
11.07.2018
0 komentarzy
667 wyświetleń

Insiderzy mogli zostać dziś zaskoczeni zmianą, jaka nastąpiła w jednej z aplikacji w Windows 10. Zmiana ta jest dosyć znacząca, bo dotyczy interfejsu. Mianowicie charakterystyczne hamburger menu, które jest jednym ze stałych elementów interfejsu Windows 10, zniknęło z aplikacji Kontakty. Zmiana dotyczy jedynie wersji desktopowej, a na Windows 10 Mobile wszystko pozostało niezmienione.

Kontakty Hamburger Menu

Wszystkie opcje, które znajdowały się w dotychczasowym menu, zostały przeniesione do prawego górnego rogu. Dotyczy to więc ustawień, filtrowania i dodawania kontaktów. Zmiany dotknęły również przycisku wstecz, a odnośniki do Poczty i Kalendarza zostały usunięte. Dlaczego Microsoft wprowadził takie zmiany? Tego nie wiadomo, bo są one dosyć nieoczekiwane. Nie każdy członek programu Insider ma dostęp do najnowszej wersji oznaczonej numerem 10.1806.1821.0. Dostępność aktualizacji można sprawdzić w Microsoft Store.

Kontakty Fluent Design

Bardzo prawdopodobne, że Microsoft postanowił usunąć menu, bo zawierało zbyt mało przydatnych opcji, które z powodzeniem można było umieścić w innym, bezpośrednio dostępnym miejscu. Chowanie zaledwie kilku opcji w osobnym menu, podczas gdy w oknie aplikacji pozostało sporo wolnej przestrzeni, nie brzmi ergonomicznie. Być może to jest właśnie powód takiej zmiany. Czy zmiana ta jest stała dowiemy się dopiero wtedy, gdy Microsoft wprowadzi ją do stabilnej wersji aplikacji.

Kontakty wraz z Moimi kontaktami, które znajdują się na pasku start miały sprawić, że system Windows 10 będzie lepszym narzędziem do komunikacji. Niestety nadal brakuje tutaj wsparcia dla wielu zewnętrznych usług, a nie wprowadzono nawet obiecanego wsparcia dla Microsoft Teams, na czym zależało wielu użytkownikom Office 365.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.aggiornamentilumia.it/2018/07/11/contatti-per-windows-10-si-aggiorna-alla-versione-10-1806-1821-0-rimuovendo-il-menu-hamburger-insider/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor