Halo 5 jednak nie dla pecetowców

Halo 5 jednak nie dla pecetowców

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
09:27
14.09.2018
432 wyświetlenia

We wtorek w sieci pojawiła się informacja, sugerująca, że jedna z flagowych produkcji Microsoftu - Halo 5: Guardians, może otrzymać swoją wersję na komputery PC. Takie domysły wzbudził fakt zmiany okładki fizycznej edycji gry i podobna sytuacja z tytułem Quantum Break, który ostatecznie trafił na pecety. Microsoft jednak dementuje te doniesienia.

Komunikat wydał rzecznik prasowy firmy z Redmond, mówiąc, że nie mamy planów związanych z przeniesieniem Halo 5 na komputery PC z Windows 10. Szkoda, bo seria Halo od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród graczy konsoli Xbox na całym świecie, więc można założyć, że również pecetowcy chcieliby dołączyć do przygód Master Chiefa. Tym bardziej, że studio odpowiedzialne za produkcję Halo 5 - 343 Industries - jesienią 2016 roku wydało na komputery PC Halo 5: Forge, będące rozbudowanym edytorem map do trybu multiplayer, z możliwością przeniesienia ich do konsoli Xbox.

Okazuje się więc, że Halo 5: Guardians na pewno nie trafi na komputery PC. Fani serii muszą więc czekać na Halo: Infinite, również produkcji 343 Industries, które zostało zapowiedziane na tegorocznych targach E3. Kolejna część serii, według oficjalnych informacji, będzie dostępna na konsolach Xbox One oraz komputerach PC z Windows 10, ale data premiery nie została jeszcze ujawniona.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/xbox-one-console-exclusive-halo-5-isnt-coming-to-pc-microsoft-says

Polecamy również w kategorii Xbox One