Halo 5 deklasuje pozostałe tytuły na Xbox One

Halo 5 deklasuje pozostałe tytuły na Xbox One

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
16:44
05.11.2015
1 komentarz
1507 wyświetleń

Choć od premiery najnowszej części pierwszoosobowej strzelanki Microsoftu minął zaledwie tydzień, Halo 5: Guardians ma już na swoim koncie kilka ważnych osiągnieć. Z uwagi na rekordowo wysoką oglądalność przekazu internetowego na żywo z uroczystej premiery gry Halo 5: Live (ponad 330 000 unikalnych strumieni), Microsoft zdołał pobić jeden ze światowych rekordów Guinessa, a jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie pierwszy tydzień po premierze, Halo 5 jest najlepiej sprzedającą się grą na Xbox One i najczęściej grywaną w ramach usługi Xbox Live.

W ciągu pierwszego tygodnia od premiery przychody ze sprzedaży nowego Halo przekroczyły 400 milionów dolarów, a co za tym idzie łączna kwota ze sprzedaży całej franczyzy Halo przekracza już 5 miliardów dolarów. Jak informuje Microsoft, gracze wygrali w Halo 5 łącznie ponad 21 milionów godzin, z czego 12 milionów godzin to wyłącznie gra w trybie kampanii. Równie dobrze radzą sobie tryby wieloosobowe - tu gracze wygrali łącznie 9 mln godzin, na które złożyło się prawie 7 mln pojedynków w trybach Arena i Warzone - oraz nowy system REQ (Requisition System), w ramach którego gracze nabyli już 45 mln pakietów REQ i łącznie 568 mln kart REQ.

O sukcesie najnowszej części przygód MasterChefa nie omieszkał także wspomnieć szef zespołu Xbox, Phil Spencer: "Sukces Halo 5: Guardians stanowi niejako testament wysiłku całego zespołu studia 343 Industries, jaki został włożony w przygotowanie tej gry na Xbox One, jak również całej społeczności fanów, którzy pokochali będącą sercem całej serii historię, postaci oraz charakter rozgrywki (...) Gra ta reprezentuje pełnię możliwości konsoli Xbox One i wypracowała sobie wysoką pozycję na liście najlepszych gier świątecznych w całej historii Xbox".

Przypominamy, że w okresie od grudnia (kwalifikacje) do marca (finały) w pięciu regionach świata - Ameryka Północna (8); Europa, Środkowy Wschód i Afryka (4); Azja (1); Ameryka Łacińska (1); Australia i Nowa Zelandia (2) - odbędą się pierwsze w historii Mistrzostwa Świata w Halo, w których wezmą udział najlepsze drużyny z danego regionu (w liczbie podanej w nawiasie, łącznie 16 drużyn w finale). Dzięki dofinansowaniu społeczności zrealizowanemu za pośrednictwem systemu REQ całkowita pula nagród przekracza obecnie 1,5 mln dolarów, a nie wykluczone, że jeszcze się powiększy. Wszelkie informacje na temat tego turnieju znajdują się (lub wkrótce znajdą się) na stronie halo.gg.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

  • Robert de Clair 10:36 10.11.2015

    Pewnie, że deklasuje, bo reszta tytułów jest na wszystkie inne sprzęty i ich sprzedaż na Łoniaka jest skromniejsza. Co nie stanowi, że obecna generacja konsol jest bardziej ewolucją niż rewolucją w porównaniu do poprzedniej. Przeczekam jeszcze parę lat na PC i z X360+PS3

Skomentuj

Autor