HTC pracuje nad smartfonem z Windows 10

HTC pracuje nad smartfonem z Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:57
15.04.2015
0 komentarzy
2089 wyświetleń

W ostatnich miesiącach wielu mniej i lepiej znanych producentów sprzętowych wyraziło chęć wypuszczenia smartfonów z Windows 10, podczas gdy niektórzy - jak chiński Xiaomi - przedstawili już namacalne dowody współpracy z Microsoftem. Wygląda na to, że do grona partnerów sprzętowych Windows 10 for Phones dołączy niebawem także gracz z pierwszej ligi - HTC.

Podczas wczorajszej premiery flagowego HTC One M9+ w Indiach Chia-Lin, CFO i szef działu sprzedaży globalnej z HTC, został zapytany, czy firma planuje wypuszczenie odpowiednika z Windows 10. Urządzenie takie powstałoby na wzór HTC One M8, który swoją drogą także zostanie upgrade'owany do Windows 10. Chang nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, czy 'One M9+ for Windows' zostanie ewentualnie wypuszczony.

HTC One M8

Z drugiej strony Chang przyznaje, że firma "blisko współpracuje" z Microsoft nad urządzeniem z Windows 10. Nie zostało sprecyzowane, czy chodzi o high-endowego smartfona (pokroju One M9), czy też inne urządzenie. "Zobaczymy, w jaki sposób ukształtuje się nowy system Windows, i w które miejsce linii HTC wpasuje się najlepiej." - wyjaśnia Chang i dodaje, że HTC zdradzi na ten temat więcej pod koniec bieżącego kwartału lub na początku Q3. Wynkika z tego, że nowe urządzenie zadebiutuje przed końcem sierpnia.

Choć zapowiedzi przedstawiciela HTC wydają się dość mętne, mamy wrażenie, że możemy spodziewać się kolejnego flagowca. Innym producentem, który planuje wydanie smartfona z Windows 10, jest Lenovo. Nowych modeli możemy spodziewać się pod koniec lata.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/htc-says-its-working-closely-with-microsoft-on-a-windows-10-phone

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor