HP zapowiada nowe urządzenia i usługi dla Windows 10

HP zapowiada nowe urządzenia i usługi dla Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:31
15.07.2015
0 komentarzy
1642 wyświetlenia

Do ogólnoświatowej premiery Windows 10 pozostały już zaledwie dwa tygodnie. Microsoft liczy na szybką adaptację systemu, co zapewnić ma - oprócz opcji darmowej aktualizacji - szereg urządzeń nowej generacji z preinstalowanym Windows 10. Wybrani partnerzy OEM zapowiedzieli już swoje propozycje na tegoroczną jesień. Dziś dołączył do nich Hewlett-Packard.

HP wysunął dziś kilka interesujących propozycji. Firma wprowadziła wsparcie dla pakietu chroniącego BIOS o nazwie Sure Start. Dokonuje on skanowania BIOSu jeszcze przed wczytaniem systemu i tym samym jest jedynym na rynku narzędziem w swojej kategorii. We współpracy z usługą Device Guard, oferowaną przez Windows 10, linie Elite i ZBook od HP stanowią jedne z najlepiej zabezpieczonych urządzeń na rynku. Producent zapewnił wszystkich klientów, że wszystkie jego komercyjne produkty zaczną otrzymywać aktualizacje do Windows 10 w sierpniu. Z kolei wszystkie urządzenia z preinstalowanym Windows 10 trafią na rynek w październiku. Korzystając z okazji, HP zapowiedział dwa nowe urządzenia, dedykowane klientom biznesowym: HP EliteBook Folio 1020 w specjalnej edycji Bang & Olufsen oraz HP Pro Tablet 608.

HP EliteBook Folio 1020

Folio 1020 to zeszłoroczny produkt, szybko okrzyknięty maszyną z wyższej półki. Parametry mówią same za siebie: procesor Intel Core M, 12-calowy ekran o rozdzielczości 1080p lub 1440p i opcjonalny panel dotykowy. Nowa edycja urządzenia trafi na rynek z preinstalowanym Windows 10, dzięki czemu zainteresowani nim klienci nie będą zobligowani do samodzielnej aktualizacji systemu. Tegoroczny debiutant to z kolei HP Pro Tablet 608. Zostanie on wyposażony w 8-calowy ekran (rozdzielczość 2048 x 1536 pikseli, proporcje 4:3), 4 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci eMMC oraz procesor Intel Atom-Z8500. Znajdziemy tu również najnowszej generacji symetryczny port USB Type-C i zestaw akcesoriów: pióro dotykowe, stację dokującą i klawiaturę.

HP Pro Tablet 608

Cena zestawu Bang & Olufsen HP Elitebook Folio 1020 zostanie ujawniona jesienią, na kiedy to planowana jest premiera urządzenia. Tymczasem debiutujący w sierpniu HP Pro Tablet 608 kosztować ma wstępnie 479 dolarów (ok. 1795 zł). Jak już ostatnio pisaliśmy, istnieje prawdopodobieństwo, że pierwsze urządzenia z nowym systemem zadebiutują już 29 lipca. Okazuje się, że HP - choć początkowo wyszczególniony na liście potencjalnych kandydatów - nie zdąży przygotować swoich urządzeń do czasu premiery Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/hp-announces-new-devices-and-services-for-windows-10

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor