HP podnosi poprzeczkę z trzecią generacją gogli VR. Takiej rozdzielczości jeszcze nie było

HP podnosi poprzeczkę z trzecią generacją gogli VR. Takiej rozdzielczości jeszcze nie było

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:54
06.02.2019
373 wyświetlenia

HP był jednym z producentów, którzy dostarczyli pierwsze zestawy Windows Mixed Reality w 2017 roku. W następnym roku wypuścił drugą generację gogli, a teraz szykuje się do wydania trzeciej. O ile w dwóch pierwszych urządzeniach większość cech pozostała niezmieniona, to nadchodzący zestaw ma być znacznie bardziej rozwinięty.

HP Windows Mixed Reality Headset Pro, czyli model zeszłoroczny, wyposażony został w wymienne poduszki twarzowe. Dzięki nim HMD jest łatwiejszy w czyszczeniu i może być używany przez wiele osób, np. w centrach rozrywki VR. Zestaw nadal miał jednak dwa wyświetlacze działające w rozdzielczości 1440×1440 z częstotliwością odświeżania do 90 Hz. Producent szykuje tymczasem następcę o nazwie roboczej Copper.

Cechować go ma nietypowy jak na WMR design, bo opierający się na pasku przechodzącym nad głową, a nie tylko wokół niej. Konstrukcja zawiera też eleganckie słuchawki przytwierdzone do opaski. To, co jednak najbardziej wyróżnia Coppera, to rozdzielczość, w której pracują jego ekrany. Na każde oko przypada tu 2160×2160 pikseli, co jest nowym rekordem w Windows Mixed Reality (dotychczas najwyższa rozdzielczość wynosiła 1440×1600 pikseli). Pole widzenia jest jednak takie samo, jak w innych zestawach VR. Ostatnie z istotnych cech wyróżniających to lekkość i komfort użytkowania. Copper pod tymi względami ma wypadać lepiej od pozostałych zestawów WMR.

HP zaprojektował ten zestaw VR z myślą o rynku biznesowym, niemniej jednak trafi on do normalnej sprzedaży i będzie dostępny dla konsumentów. O dalszych szczegółach na temat Coppera dowiemy się zapewne w nadchodzących miesiącach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/hps-next-gen-vr-headset-revealed/

Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR