HP na MWC 2017: nowa hybryda z Windows 10 i akcesoria dla x2 i x3

HP na MWC 2017: nowa hybryda z Windows 10 i akcesoria dla x2 i x3

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:14
28.02.2017
0 komentarzy
1333 wyświetlenia

Mobile World Congress 2017 niewątpliwie upływa pod znakiem 2-w-1, co potwierdził dziś także HP. Do portfolio firmy dołącza nowa hybryda z Windows 10, a także kilka ciekawych akcesoriów z rodziny x2 oraz x3.

Zacznijmy od dzisiejszego króla balu, czyli HP Pro x2 512 G2. Wpasowuje się on w popularną ostatnio kategorię tabletów hybrydowych, jednak aspiruje o półkę wyżej. Jak pisze Microsoft, "Pro x2 612 G2 został zaprojektowany, by zainspirować profesjonalistów mobilnych z różnych dziedzin przemysłu, łącząc indywidualność i produktywność z przemysłowym designem w eleganckim i bezpiecznym urządzeniu". Jako laptop hybrydowy z rozłączanym panelem klawiatury oraz ekranem dotykowym urządzenie idealnie nadaje się do rysowania na ekranie (np. za pomocą Windows Ink) oraz oferuje zestaw trybów do zastosowań profesjonalnych, takich jak prezentacja, rysowanie czy notebook. HP Pro x2 Collaboration Keyboard łatwo wpasowuje się na miejsce za pomocą magnetycznych przyłączy, czyniąc z Pro x2 laptop z prawdziwego zdarzenia. Gdy odłączymy klawiaturę i przejdziemy do Trybu tabletu w Windows 10, aplikacje zostaną gładko przeskalowane, a funkcje na ekranie dostosowane do dotyku. Pro x2 posiada zdejmowaną tylną pokrywę i wymienialny dysk SSD, co zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa i umożliwia dokonywanie podstawowych napraw.

Weźmy teraz pod lupę konkretne możliwości hybrydy. Do wyboru będzie kilka konfiguracji podzespołów, w tym także z opcją najnowszych układów Intel 7 generacji. Do sporządzania notatek odręcznych i rysunków posłuży HP Active Wacom Pen z App Launch. Użytkownicy skorzystają też w tym trybie z podstawki, zapewniającej 165-stopniowe odwrócenie ekranu. Urządzenie oferuje złącza USB-C i USB-A. Wbudowana bateria pozwala nawet na 11-godzinną pracę urządzenia i może zostać naładowana do 50% w ciągu 30 minut. Inne kluczowe funkcje to wbudowany czytnik kart, czytnik linii papilarnych zgodny z Windows Hello oraz możliwość serwisowania poszczególnych modułów: SSD, podstawka, adapter A/C, WLAN/WWAN, pamięci, płyty głównej, baterii, modułu LCD/dotykowego, zawiasów i nie tylko. HP Pro x2 612 G2 jest już dostępny w sprzedaży na stronie http://www.hp.com/go/prox2. Ceny zestawu zaczynają się od 979 USD (ok. 3975 zł). HP zaprezentował dziś także nową kolekcję akcesoriów dla serii x2 i x3:

Zacznijmy od HP Pro x2 612 G2 Rugged Case, wyposażonego w obracający się o 360 stopni uchwyt ręczny lub naramienny, uchwyt na rysik oraz opcjonalne porty. To akcesorium jest już dostępne w sprzedaży w cenie od 49 USD. HP Elite USB-C Dock pozwoli z kolei zamienić urządzenie w pulpit wirtualny i jest zgodne z portami USB Type-C (jak w Pro x2) i Thunderbolt. Dostępność przewidywana na marzec, cena - od 129 USD. HP USB-C Travel Hub to opcja dla zawodowców, którzy potrzebują dodatkowych peryferiów, zachowując jednak mobilność. Hub zapewnia możliwość ładowania Pro x2 lub Elite x3, podczas gdy urządzenie jest używane - wszystko za pomocą jednego kabla USB-C. Urządzenie jest już dostępne w cenie od 49 USD. Ostatnia z nowości to HP Elite x3 Mobile Scanning Solution, specjalne rozwiązanie pozwalające *umobilnić* sprzedawców, opiekę medyczną czy pracowników terenowych. W ramach tego oferowany jest zintegrowany czytnik kodów kreskowych, za którego pomocą zeskanujemy cenę towaru, otrzymamy dostęp do katalogu i informacji CRM, by następnie kontynuować pracę po połączeniu z większym ekranem, klawiaturę i myszą dzięki Continuum. Rozwiązanie jest już dostępne w cenie od 999 USD, w którą wlicza się sam smartfon HP Elite x3.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/02/27/mobile-world-congress-201

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor