HP Slate z Windows 7 ukazuje niedopracowanie systemu

HP Slate z Windows 7 ukazuje niedopracowanie systemu

 Barłomiej Wojas
Barłomiej Wojas
18:56
26.09.2010
3 komentarze
10956 wyświetleń

W sieci pojawiły się materiały wideo prezentujące Windows 7 na urządzeniu HP Slate. Niestety system Microsoftu nie radzi sobie tak, jak by tego oczekiwali sami twórcy i użytkownicy.

Jeden z użytkowników HP Slate z systemem Windows 7 umieścił filmik prezentujące jego możliwości na łamach YouTube. Nagraniem jako jeden z pierwszych zainteresował się popularny serwis Engadget. Redaktorzy bardzo szybko wyłapali znaczące niedociągnięcia systemu, które w znaczny sposób wpływają na komfort pracy z urządzeniem, a na dłużą metę mogą być dla użytkownika irytujące. Jedną z podstawowych wad jest czas ładowania się systemu. Windows 7 na HP Slate uruchamia się w 30 sekund, czyli około dwukrotnie dłużej niż konkurencyjny iPad od Apple. Kolejnym niedopracowaniem jest kłopotliwa obsługa interfejsu dotykowego. Klawiatura ekranowa podczas wpisywania jakiegokolwiek tekstu zajmuje aż 60% powierzchni ekranu, nie zmieniając w żaden sposób swojego układy w celu ułatwienia użytkownikowi pracy.

HP Slate od strony sprzętowej prezentuje się całkiem interesująco. Urządzenie zostało wyposażone w dotykowy ekran o przekątnej 8,9'', dwie kamery do nagrywania filmików i robienia zdjęć, a także możliwość wykorzystania rysika do pisania. Wynika z tego, że CEO Microsoftu – Steve Ballmer – grubo się przeliczył mówiąc w lipcu, że Windows 7 dla urządzeń z dotykowym ekranem jest gotowy i oczekuje na pojawienie się na rynku odpowiednich dla niego urządzeń. Owszem, najnowszy system koncernu z Redmond doskonale sprawdza się na komputerach klasy PC, notebookach..., ale niestety nie na tabletach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/hp-slate-gets-demoed-on-video-shows-why-windows-7-isnt-slate-ready

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

  • Radek 11:48 27.09.2010

    "<span style="font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px; font-weight: bold;">Ten film wideo został usunięty przez użytkownika." </span><span style="font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px;">Czyżby Microsoft zmusił autora do jego usunięcia?</span>

  • obiwan33 16:27 28.09.2010

    A jakże !!!

  • me 18:24 28.09.2010

    jasne ze micro$

Skomentuj

Autor