HP Elite x3 jako przenośne laboratorium medyczne

HP Elite x3 jako przenośne laboratorium medyczne

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:57
31.08.2016
1793 wyświetlenia

Współczesne smartfony pełnią dziś zadania, o których nie śniło się nikomu jeszcze parę lat temu. O tym samym można będzie powiedzieć w przyszłości. Przykładem jest wchodzący na rynek HP Elite x3 z Windows 10 Mobile, którego producent zademonstrował, jak smartfon może zamienić się w przenośne laboratorium medyczne.

HP swoją wizję opisuje z pozycji eksperta, bowiem firma miała już do czynienia z przemysłem ochrony zdrowia. "W HP mamy przywilej wynikający z dziedzictwa i pozycji lidera w obszarach technologii, na które istnieje zapotrzebowanie w przemyśle zdrowotnym: mikrofluidyka, pomiary, komercyjna mobilność i komputeryzacja. Jako największa na świecie firma, zajmująca się mikrofluidyką, posiadamy wiedzę, rozmach i skalę działania naszego biznesu drukowania, w którym tworzymy kadridże mikrofluidowe dla diagnostyki medycznej" - tłumaczy firma.

Nieco na wzór ewolucji HTML, producent przedstawił oś czasu opieki zdrowotnej - obecnie w wersji 4.0. Kluczowe dla współczesności cechy w tym obszarze to decentralizacja, którą wspomaga mikrofluidyka, skupienie się na zapobieganiu, spersonalizowane leczenie, praca z dużymi pakietami danych (big data) oraz digitalizacja. Tu na scenę wkracza HP Elite x3 - jeden z najpotężniejszych smartfonów z Windows 10 Mobile, w tym także jeden z najmocniejszych na rynku. Jak tłumaczy producent, "Gdy zamienimy Elite X3 w centrum danych i [stację] przetwarzania danych medycznych w informacje kontekstowe, pozwoli to każdemu zyskać dostęp do spersonalizowanych informacji medycznych. Ich konsolidacja, analityka 'big data' oraz maszynowe uczenie w chmurze pozwolą na nowy wgląd w zdrowie człowieka. Poprawi to jakość świadczenia usług zdrowotnych, ich adekwatność oraz metody leczenia. Medycyna precyzyjna drastycznie poprawi jakość życia dzięki indywidualnemu leczeniu i wysokiemu wskaźnikowi odzyskiwania zdrowia. Dzisiejsza nieprecyzyjna medycyna marnuje miliardy dolarów na nieodpowiednie, narażone na błędy i nieefektywne zarządzanie lekami i leczeniem".

Firma prezentuje swoją wizję w oparciu o smartfony i tablety, zdolne współpracować z wysoko zaawansowanymi chipami mikrofluidycznymi. Kadridże, których produkcją zajmuje się HP, zawierają krzemowy chip z mikroczujnikami, wykrywającymi specyficzne biomarkery w płynach ustrojowych ciała. Jest to bez wątpienia technologia przyszłości, którą firma zamierza uruchomić w nadchodzących latach. Tymczasem warto przypomnieć, że już w najbliższych tygodniach polska premiera HP Elite X3!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www8.hp.com/us/en/hp-labs/innovation-journal-issue3/blended-reality-for-life.html

Polecamy również w kategorii Urządzenia