HP Elite x3 czeka na nowy firmware i... Anniversary Update

HP Elite x3 czeka na nowy firmware i... Anniversary Update

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:30
29.08.2016
0 komentarzy
1651 wyświetlenie

Elite X3 to prawdopodobnie największa gwiazda tego sezonu, jeśli chodzi o Windows 10 Mobile. Smartfon (czy może raczej phablet?) wciąż czeka na swoją wrześniową premierę, tymczasem HP wraz z Microsoft szykują aktualizację firmware'u, która rozwiąża problemy z diodą LED symbolizującą ładowanie, Windows Hello i funkcją wybudzenia za pomocą podwójnego stuknięcia w ekran. Znana jest także data wprowadzenia Anniversary Update.

Flagowiec od HP nie jest jeszcze ogólnie dostępny na rynku i w zasadzie to nawet dobrze. Elite x3 ma bowiem jeszcze pewien pakiet błędów do poprawy, nad czym intensywnie pracuje producent. Prócz wspomnianych problemów warto jeszcze powiedzieć o zawieszającej się aplikacji aparatu oraz nowo wprowadzonej funkcji wybudzenia za pomocą podwójnego stuknięcia, którą będzie można konfigurować w wyższym stopniu, niż pozwala na to Lumia 950 i 950 XL. Oznacza to chocby możliwość ustawienia czułości ekranu i czasu pomiędzy dwoma stuknięciami. Nadchodzący firmware zmieni też sposób sygnalizowania ładowania. Gdy telefon jest podłączony, specjalna dioda (obok tej, której używa Windows Hello) zapali się na pomarańczowo. Gdy urządzenie będzie naładowane, kolor zmieni się na zielony.

Elite x3

Ostatnie poprawki przed premierą zaliczy także Windows Hello, który na pokładzie HP Elite x3 zyska opcję, dzięki której trudniej będzie oszukać skaner tęczówki. Ponadto na ekranie blokady zostanie wydzielony specjalny obszar, na którym użytkownik zobaczy obraz z frontowej kamerki i ewentualne komunikaty, które na przykład mówią, by zbliżyć się do urządzenia. Innymi słowy łatwiej będzie dopasować się do skanera celem poprawnej identyfikacji użytkownika. Według ostatnich informacji smartfon ma zadebiutować w USA dzisiaj, a HP rozpocznie własną sprzedaż 5 września. Elite x3 będzie też dostępny w Polsce.

Nie jest jasne, kiedy najnowszy firmware będzie ukończony, jednak znamy już datę udostępnienia Anniversary Update dla HP Elite x3. Nastąpi to 13 września tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/hp-elite-x3-testing-firmware-update-enables-charging-led-windows-hello-improvements-and-more

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor