Gry ze Sklepu Xbox można już wysyłać jako prezenty

Gry ze Sklepu Xbox można już wysyłać jako prezenty

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:58
30.10.2017
0 komentarzy
1157 wyświetleń

Jako że już powoli zbliżamy się do sezonu świątecznego, wielu producentów szuka sposobów, by dotrzeć do klienta, co szczególnie widoczne jest w branży komputerowej. Pięknie wydane gry pudełkowe pod choinką stanowią już niestety coraz większą rzadkość, a wielu graczy z wygody wybiera dystrybucję cyfrową. Na takie podarki będą mogli niebawem liczyć posiadacze konsoli Xbox, bowiem w Sklepie Microsoft uruchomiono już opcję zakupu i wysłania gry w formie prezentu.

O planach uruchomienia funkcji poinformował dziś rano Mike Ybarra i już wieczorem stała się ona dostępna, choć na razie tylko dla Xbox Insiderów w pierścieniu Aplha. "Microsoft Store pozwala teraz dawać prezenty w postaci cyfrowych gier na Xbox One, 'trwałej' zawartości do pobrania (DLC - paczek map, skinów do broni etc.), Xbox Live Gold i Xbox Game Pass - wszystko z poziomu waszej konsoli! Wystarczy wybrać grę ze Sklepu, zaznaczyć 'Kup jako prezent' i wysłać ją przyjacielowi lub komuś z rodziny, wybierając ich Gamertag lub wpisując adres e-mail" - wyjaśnia Ybarra.

Na zrzutach ekranu powyżej pokazano funkcję wysyłania prezentów w trzech krokach. Jak widzimy, przycisk zakupu w formie prezentu jest widoczny obok zwykłego zakupu (dla siebie) już na stronie gry. W kolejnym kroku możemy wybrać obdarowanego spośród naszej listy znajomych lub wpisać adres e-mail. Prezent zostanie wysłany jako cyfrowy kod do wykorzystania w Sklepie Microsoft. Niestety, dowiadujemy się, że działa to jedynie na terenie USA. Odbiorca musi ponadto spełniać wymagania wiekowe, jeśli gra wydana jest z takowymi ograniczeniami. Na ostatnim zrzucie ekranu widzimy już wiadomość z kodem, który można wykorzystać od razu.

Możliwość kupna gry w formie prezentu wyczekiwana była przez użytkowników Xbox od dawna i właściwie nie wiadomo, dlaczego Microsoft zwlekał z jej wprowadzeniem aż do teraz. O ile okaże się to dla firmy sukcesem komercyjnym, być może funkcja wyjdzie poza USA. Tymczasem nie wiadomo nawet, czy Microsoft zdąży przed świętami z opuszczeniem programu Insider...


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/game-gifting-store-coming-xbox-insiders-later-today/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor