Gry, aplikacje i awatary można kupować jako prezent

Gry, aplikacje i awatary można kupować jako prezent

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
10:19
22.10.2018
0 komentarzy
264 wyświetlenia

Jedna z poprzednich aktualizacji konsoli Xbox One umożliwiła użytkownikom przekazywanie gier oraz subskrypcji Xbox Live Gold i Xbox Game Pass znajomym za pośrednictwem Sklepu Microsoft. Teraz Sklep otrzymuje kolejną aktualizacją, która pozwoli kupić przyjaciołom awatary oraz aplikacje.

Procedura kupowania takich prezentów jest bardzo prosta. Na karcie produktu wystarczy kliknąć odnośnik Kup jako upominek, następnie potwierdzić swoją tożsamość, wprowadzając kod PIN lub hasło, a później podać adres e-mail znajomego, który jest skojarzony z jego kontem Microsoft. Nasz znajomy otrzyma wiadomość e-mail z odnośnikiem do produktu, który mu kupiliśmy. Będą jednak obowiązywać pewne zasady. Produkt kupiony jako prezent w Polsce będzie mógł zostać przekazany tylko innemu użytkownikowi, który swoje konto Microsoft również ma zarejestrowane w Polsce. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, kiedy w innym regionie dany produkt będzie tańszy i mógłby zostać przekazany do regionu z inną ceną. W przypadku prezentów na konkretną okazję, na przykład urodziny czy święta, użytkownicy prosili o możliwość wskazania daty, kiedy produkt ma zostać wysłany znajomemu. Na razie takiej funkcji nie będzie, ale Microsoft nie wyklucza wprowadzenia jej w przyszłości.

Przy okazji tej aktualizacji Microsoft zmienia politykę sprzedaży produktów w obniżonych cenach. Na użytkowników zostaną nałożone pewne limity i jeden użytkownik będzie mógł kupić maksymalnie dwie te same gry lub aplikacje w obniżonej cenie. Jednorazowo jeden użytkownik będzie mógł kupić również maksymalnie dziesięć przecenionych produktów podczas jednej transakcji. Takie zakupy będzie można zrobić co dwa tygodnie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/10/21/microsoft-now-allows-apps-and-xbox-live-avatar-gifting-through-microsoft-store/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor