Grupy już dostępne dla Office 365, wkrótce także na Lync i Yammer

Grupy już dostępne dla Office 365, wkrótce także na Lync i Yammer

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:57
28.09.2014
2235 wyświetleń

Ruszyła pierwsza faza wprowadzania nowej kategorii do Office 365. Nowa funkcjonalność pozwala na tworzenie grup w obrębie usług takich, jak Outlook Web App, kalendarz czy OneDrive dla Firm. "Grupowe doświadczenie" trafi także na platformy Yammer i Lync, choć dokładny czas nie jest znany.

Jak możecie zobaczyć w poniższym wideo, Microsoft stara się odpowiedzieć na pytanie, jak najlepiej współdzielić pracę z zespołem. Idea, stojąca za powstaniem grup, to uczynienie z Office 365 centralnego punktu współpracy nad projektami. Każdy subskrybent Office 365 może założyć grupę i zapraszać do niej znajomych. Jest także możliwość wyszukiwania istniejących grup i dołączania do tych, które są z założenia otwarte. Możemy tam śledzić dyskusje, kamienie milowe i udostępnione pliki.

Do delikatniejszych lub objętych tajemnicą służbową projektów udostępniono opcję grupy prywatnej. Nowa funkcjonalność stanie się dostępna dla wszystkich użytkowników Office 365 'na przestrzeni kilku miesięcy jako standadowe wydanie'. Z kolei użytkownicy, którzy zaznaczyli opcję otrzymywania znaczących aktualizacji usługi Office 365, już powinni mieć dostęp do kategorii grup.

Warto nadmienić, że kategoria grup dostępna jest jedynie dla usług online. Na razie nie wiadomo nic o wsparciu dla nowej funkcji w przypadku desktopowej wersji pakietu Office. By być na bieżąco z informacjami o grupach, Microsoft proponuje dołączenie do dedykowanej grupy w serwisie Yammer.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://thenextweb.com/microsoft/2014/09/25/microsoft-starts-rolling-groups-office-365-onedrive-business-will-add-yammer-lync-next/

Polecamy również w kategorii Office 365