Gracze Xbox One będą mogli połączyć swoje konta z komunikatorem Discord

Gracze Xbox One będą mogli połączyć swoje konta z komunikatorem Discord

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
10:20
25.04.2018
1 komentarz
1341 wyświetlenie

Już niedługo gracze będą mogli połączyć swoje konta Xbox Live z komunikatorem Discord. Takie połączenie umożliwi graczom wyświetlanie informacji o swoich grach konsoli Xbox One oraz synchronizację list kontaktów. To kolejna nowość zapowiedziana przez Microsoft kilka dni po wydaniu kompilacji 1805 dla członków programu Xbox Insider.

Gracze Xbox One będą mogli połączyć swoje konta z komunikatorem Discord

Funkcja łączenia konta Xbox Live z kontem Discord w ciągu kilku najbliższych dni zostanie wprowadzona do programu Xbox Insider. Opcja nawiązania takiego połączenia będzie dostępna w widoku konta gracza z poziomu konsoli Xbox One w zakładce połączonych kont społecznościowych po wprowadzeniu specjalnie wygenerowanego kodu. Na razie nawiązanie takiego połączenia będzie możliwe jedynie przez panel użytkownika konsoli Xbox One. Opcja łączenia kont z poziomu aplikacji desktopowej ma zostać wprowadzona później.

Konto gracza Xbox One będzie można połączyć z aplikacją Discord

Discord to darmowy komunikator tekstowy i głosowy, korzystający z protokołu VoIP, dedykowany graczom. Aplikacja została wydana w maju 2015 roku i po trzech latach obecności na rynku stanowi poważną konkurencję dla popularnego komunikatora TeamSpeak. Głównie ze względu na możliwość budowania społeczności wokół gier i innych graczy. Komunikator posiada swoje wersje dla systemów Windows, Android, Linux, macOS oraz iOS i działa również w przeglądarkach internetowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/xbox-players-will-soon-be-able-to-link-their-profiles-with-discord-share-what-they-are-playing

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

  • zawiedzony 17:05 05.09.2018

    Racja ale z z FB są już problemy bo niektóre konta łączy a inne już nie

Skomentuj

Autor