GDC 2017 pod znakiem indyków. Powstaje już ponad 1000 gier w ID@Xbox

GDC 2017 pod znakiem indyków. Powstaje już ponad 1000 gier w ID@Xbox

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:11
25.02.2017
0 komentarzy
1263 wyświetlenia

Już w poniedziałek wystartuje jedna z najważniejszych imprez w świecie gamingu - GDC 2017. Według ostatnich danych będziemy mogli spodziewać się nowych tytułów indie wydawanych w ramach ID@Xbox. Szef programu chwali się tymczasem, że na platformie rozwijanych jest już ponad 1000 gier.

Występ gościnny Microsoft na tegorocznej Game Developers Conference wciąż pozostaje tajemnicą, niemniej jednak szef programu ID@Xbox wyjawił już jeden z planowanych tematów. "Jest już ponad 1000 gier rozwijanych przez deweloperów w ID@Xbox. Wspaniale! Podekscytowany, mogąc pokazać wam trochę nowych na GDC!" - tweetuje Chris Charla. Prócz tego Microsoft zapowiedział, że na konferencji będzie oferować zestawy deweloperskie Windows Holographic. Wszystkie wejściówki na część Virtual Reality Developers Conference (VRDC) zostały wyprzedane już wiele miesięcy temu.

ID@Xbox został powołany do życia w 2013 r., poczas targów Gamescom. Jest to program dedykowany niezależnym deweloperom, który umożliwia im łatwe publikowanie gier dla Xbox One i Windows 10 z Xbox Live, a także oferuje narzędzia i wsparcie, pomocne w osiągnięciu sukcesu. Uczestnictwo w programie jest darmowe, tak samo jak wsparcie i dwa zestawy narzędzi. Wydawane w programie tytuły są dystrybuowane cyfrowo w sklepach Windows i Xbox, podobnie jak inne gry. ID@Xbox umożliwia też dostęp do funkcji Xbox Live (Gamertag, Gamerscore, Achievments i nie tylko), dodaje wsparcie dla trybu multiplayer, Game DVR, Kinect, płatności w grze, aktualizacji, DLC, SmartGlass itd. Innymi słowy - jeśli funkcja jest wspierana w Xbox One, jest również wspierana przez ID@Xbox.

Wiemy już, że GDC zdominują indyki, a tytuły klasy AAA Microsoft zostawi najprawdopodobniej na deser, jako że przed nami jeszcze E3 2017 w czerwcu. Jak myślicie, czy graczy uda się w tym roku jeszcze czymś zaskoczyć?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/there-are-more-than-1000-games-under-development-from-idxbox-new-ones-to-be-shown-at-gdc-2017

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor