Funkcje rysowania bezpośrednio w aplikacji Poczta dla Windows 10

Funkcje rysowania bezpośrednio w aplikacji Poczta dla Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:42
04.07.2018
0 komentarzy
502 wyświetlenia

Funkcje rysowania to domena nie tylko Windows Ink, aplikacji Office czy edytorów graficznych. Dostęp do zwykłych i trochę bardziej niezwykłych narzędzi rysowania otrzymali teraz Windows Insiderzy w aplikacji Poczta. Są one dostępne bezpośrednio ze wstążki aplikacji i pozwalają umieścić oraz edytować rysunek w treści maila. Prócz standardowych pisaków i ołówków możemy też używać iście *magicznego* pędzla.

Poczta i Kalendarz w Windows 10

Aplikacje Poczta i Kalendarz zostały zaktualizowane w ramach Windows 10 Insider Preview do wersji 16006.10228.20108.0, której krótka lista zmian sprowadza się praktycznie w całości do funkcji rodem z Windows Ink. Zamiast korzystać z zewnętrznych edytorów graficznych, by dodać własny rysunek lub nałożyć na niego własną zawartość (np. zakreślenia), możemy wszystko to wykonać w aplikacji Poczta, nie wychodząc z jego okna ani treści wiadomości. Aplikacja umożliwia teraz:

  • Wstawianie obszaru do rysowania w dowolne miejsce w treści emaila z poziomu wstążki;
  • Dodawanie adnotacji do dowolnych obrazów, rysując na nich lub obok nich;
  • Używanie efektów, takich jak kolorowe pióra galaxy, rainbow i rose gold.

Ostatnia z tych funkcji to po prostu rysowanie teksturami. Niby nic wielkiego, ale to w końcu klient poczty, a nie Photoshop. Najlepsze efekty uzyskamy oczywiście, używając ekranu dotykowego i pióra, ale równie dobrze możemy użyć palca albo myszki.

Poczta i Kalendarz w Windows 10

Funkcja zadebiutowała w Windows 10 i na razie mogą jej używać tylko Insiderzy (Pocztę aktualizujemy w Microsoft Store). Do pozostałych użytkowników trafi najprawdopodobniej za kilka tygodni. Na razie nie wiadomo, czy rysowanie będzie ograniczone do Poczty, czy też Microsoft sklonuje je dla Outlooka. Byłoby to ciekawym dopełnieniem funkcji szybkiego wstawiania obrazów, która niedawno wkroczyła do Outlook na Androida.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10-mail-and-calendar-app-gets-a-great-and-glitterful-new-feature/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor