Funkcja śledzenia zmian i porównywania dokumentów trafiła do Dokumentów Google

Funkcja śledzenia zmian i porównywania dokumentów trafiła do Dokumentów Google

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:45
12.06.2019
518 wyświetleń

Google w całkiem interesujący sposób podzieliło się z Microsoftem rynkiem. Wyszukiwarka Google dominuje nad Bingiem, ale już Windows 10 dominuje nad Chrome OS. Google ma również pakiet biurowy, jednak tutaj również ustępuje on Microsoft Office. Pakiet Office jest bardziej rozbudowaną usługą i obejmuje nie tylko desktopowe aplikacje, ale również mobilne oraz wersje online. Natomiast Google wszystko postawiło na jedną kartę - czyli usługę online. Dokumenty Google są dostępne tylko w przeglądarce, choć oczywiście można z nich korzystać również w trybie offline. Abstrahując już od samej funkcjonalności pakietu, można odnieść wrażenie, że akurat Dokumenty Google dominują nad analogiczną usługą Microsoftu czyli Office Online.

Porównywanie w dokumentach Google

Na popularność Dokumentów Google wpływa też na pewno popularność pozostałych usług Google - mając konto Google mamy dostęp do Dokumentów Google. W dobie systemu Android trudno znaleźć osobę, która takiego konta by nie miała. Nawet jeśli nie korzysta ona z telefonu z Androidem. O kontach Microsoft, gdzie mamy dostęp do Office Online, nie można powiedzieć niestety tego samego. No ale ta popularność nie wpływa na to, że funkcjonalność Dokumentów Google jest daleka od ideału, choć to się powoli zmienia.

Reklama

Google dodało teraz do swojego pakietu biurowego przydatną funkcję porównywania dwóch dokumentów. Teraz łatwiej jest porównać dwa dokumenty Google. Ta funkcja pokaże różnice między dokumentami jako „Sugerowane zmiany” w nowym dokumencie. Ta funkcja ułatwia wyświetlanie wprowadzonych zmian między dwoma plikami. Na przykład nauczyciele mogą używać tego narzędzia do porównywania esejów i ich korekt, co pozwoli oszczędzić im czas podczas oceniania. Oczywiście w pakiecie biurowym Microsoftu nie jest to żadna nowość i tam również mamy możliwość śledzenia zmian.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://gsuiteupdates.googleblog.com/2019/06/compare-docs.html

Polecamy również w kategorii Google