Fundamentalne zmiany w sposobie dystrybucji Windows

Fundamentalne zmiany w sposobie dystrybucji Windows

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:17
17.09.2014
0 komentarzy
2324 wyświetlenia

Steve Ballmer, jeszcze nim odszedł na emeryturę, zapoczątkował przyspieszony cykl wydawniczy produktów Microsoftu. Koniec z długim oczekiwaniem na aktualizacje - od pewnego czasu są one wypuszczane, gdy tylko zostaną ukończone. Satya Nadella podtrzymuje tę politykę. Okazuje się, że zmiany w cyklu Windows będą jeszcze szybsze.

Wszystko to za sprawą nowej oferty pracy w Microsoft. Firma oczekuje "fundamentalnej zmiany w sposobie, w jaki Windows jest dostarczany." Jak głosi treść oferty, "Zespół Mission Control poszukuje mocnego dewelopera, który wspomoże rozwój dostarczania oprogramowania do klienta. Tworzymy nowy system, który fundamentalnie zmieni sposób, w jaki Windows będzie sprzedawany [zamawiany], kładąc ekosystem w centrum Windows. Chcemy, by każdy inżynier natychmiast spojrzał, w jaki sposób ma on/ona wpływ na ekosystem Windows, dostarczając jakościowej i ilościowej informacji, która pozwoli im podejmować niezbędne decyzje w czasie rzeczywistym."

Przycisk Start

Powyższe słowa można interpretować na wiele sposobów. Z jednej strony potwierdza to doniesienia, jakoby Windows 9 miał być aktualizowany na bieżąco. Miałoby to wyprzeć tradycyjny model udostępniania kolejnych wersji systemu. Z drugiej strony może to sugerować wypuszczenie subskrybowanej wersji systemu, choć wydaje się to mniej prawdopodobne. Microsoft już swego czasu zdementował pogłoski o powstaniu Windows 365.

Usługi online są dostarczane każdego tygodnia, dlaczego nie oprogramowanie dla klienta? Co, gdyby zmodyfikować menu start w każdym komputerze z Windows w mniej niż tydzień? By poprawić sterownik wideo i zaoferować go wszystkim, którzy mieli z nim problem, w mniej niż dwa dni?" - pyta Microsoft. Wszystko wskazuje na to, że cykl wydawniczy oprogramowania Microsoftu przyspieszy jeszcze bardziej. Czy wraz z prędkością wzrośnie także jakość i bezpieczeństwo? Taką mamy nadzieję.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-is-looking-to-fundamentally-change-the-way-windows-is-shipping

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor