Fluent XAML Theme Editor dostępny w wersji poglądowej

Fluent XAML Theme Editor dostępny w wersji poglądowej

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
10:04
11.10.2018
0 komentarzy
431 wyświetlenie

Podczas tegorocznej konferencji Build padło wiele zapowiedzi związanych z rozwojem Fluent Design w Windows 10. Jednym z przedstawionych elementów był Fluent XAML Theme Editor, który ma ułatwić deweloperom dopasowanie interfejsu aplikacji pod kątem pracy z Fluent Design. Wczoraj wieczorem Microsoft ogłosił, że narzędzie wchodzi do fazy testów i jest już dostępne dla deweloperów.

Fluent XAML Theme Editor umożliwi deweloperom wybór trzech kolorów przewodnich dla trybu jasnego i ciemnego interfejsu aplikacji. Możliwe jest też dostosowanie kolorów obramowania okna programu oraz sprawdzenie, czy został odpowiednio dobrany kontrast. Pamiętajmy, że jest to pierwsza poglądowa wersja edytora i kolejnych funkcji możemy spodziewać się w następnych wersjach.

Fluent XAML Theme Editor dostępny jest dla członków programu Windows Insider w ramach Windows 10 SKD Preview Build 17723 lub nowszego. Deweloperzy mogą pobrać oprogramowanie z repotyzoriów GitHub, a szczegóły dotyczące pracy z narzędziem można znaleźć na blogu Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/buildingapps/2018/10/10/fluent-xaml-theme-editor-preview-released/#cs57WZ38sKBbyCkZ.97

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor