Menu kategorii
 • Fluent Design zawitał do aplikacji Whiteboard w Microsoft Teams

  Fluent Design zawitał do aplikacji Whiteboard w Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:39
  15.04.2021
  1991 wyświetlenie

  Microsoft Whiteboard jest aplikacją dość szeroko dostępną i ma swoje wersje na Windows 10, iOS, Androida, przeglądarek, a także Microsoft Teams, gdzie od niedawna można go używać również na kanałach zespołów i czacie. Ta ostatnia aplikacja była już wielokrotnie aktualizowana, ale głównie pod kątem funkcjonalnym. Dopiero ostatnio zaliczyła istotne zmiany w designie.

  Najbardziej rzucająca się w oczy zmiana dotyczy najważniejszego obszaru interfejsu Whiteboard, jakim jest pasek narzędzi. Do tej pory prezentował się on dość zwyczajnie:

  Whiteboard - pasek narzędzi

  Dotychczasowy wygląd może nie był jakoś specjalnie brzydki, ale jednak nie pasował zbytnio do stylistyki Fluent Design. Zaktualizowany pasek narzędzi jest już z nimi zgodny. Widzimy w nim zaokrąglone rogi i gładsze kształty ikon, a także bardziej subtelne gradienty i cieniowania. Właśnie te elementy są wizytówką Fluent Design System, zwłaszcza w jej najnowszej odsłonie Sun Valley.

  Whiteboard - pasek narzędzi

  Ian Mikutel, dyrektor produktu Microsoft Whiteboard dla Teams i Surface, przedstawił również Fluent UI obejmujący kształty, linie i strzałki, które możemy umieszczać na tablicy. Nie są to elementy interfejsu, ale raczej elementy, dzięki którym użytkownicy mogą prowadzić burze mózgów i inne działania w trybie pracy oraz nauki zdalnej lub hybrydowej.

  Whiteboard - pasek narzędzi

  Nowy wygląd elementów widocznych powyżej zaprojektował oczywiście zespół Microsoft Design, odpowiedzialny za wprowadzanie stylu Fluent Design do wszystkich produktów firmy. Jak podobają się Wam te zmiany? Dajcie nam znać w komentarzach!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://twitter.com/IanMikutel/status/1382406719620349956

  Polecamy również w kategorii Teams