Menu kategorii
 • Flipgrid wkrótce jako domyślna kamera dla OneNote

  Flipgrid wkrótce jako domyślna kamera dla OneNote

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:28
  25.06.2019
  471 wyświetlenie

  Nieco ponad rok temu Microsoft wykupił Flipgrid, edukacyjny serwis społecznościowy wideo. Od tego czasu był on aktualizowany, a także integrowany z OneNote. Kolejna faza tej integracji została właśnie zapowiedziana - Flipgrid stanie się domyślą aplikacją kamery dla OneNote, a w przyszłości możliwe, że również dla innych aplikacji.

  Jak zapowiedział dziś Mike Tholfsen, Product Manager w Microsoft EDU, kamera wideo Flipgrid stanie się domyślnym narzędziem do nagrywania wideo w OneNote. Pierwszą wersją, która doczeka się integracji, będzie OneNote for Web, czyli wersja przeglądarkowa. Nastąpi to jesienią tego roku. Integrację z kolejnymi platformami Tholfsen zapowiada na 2020 rok. Integracja w OneNote przede wszystkim pozwoli uczniom i nauczycielom łatwo nagrywać filmiki z kamery i umieszczać je bezpośrednio w notesach.

  Flipgrid

  Microsoft wykupił Flipgrid w czerwcu zeszłego roku za nieujawnioną kwotę. Wygląda na to, że teraz chce lepiej wykorzystać przejęty serwis, integrując go z kluczowymi aplikacjami Office i tym samym zwiększając potencjalnie jego zasięg do 20 milionów użytkowników. Również sam Flipgrid otrzymał zestaw nowych narzędzi, w tym transkrypcję wideo napędzaną przez Microsoft Azure oraz wsparcie dla Czytnika immersyjnego. Gigant wypuszcza też FlipgridAR, który pozwoli użytkownikom tworzyć i drukować naklejki, a także umieszczać wideo Flipgrid w rzeczywistości mieszanej.

  Reklama

  Flipgrid będzie odpowiadał w OneNote za nagrywanie wideo. Funkcja nagrywania dźwięku jest natomiast dostępna w OneNote Online od grudnia zeszłego roku. Wystarczy kliknąć ikonkę Nagraj dźwięk i nadać uprawnienia stronie do korzystania z mikrofonu. Następnie nagranie zostanie rozpoczęte, a my uzyskamy dostęp do opcji nagrywania, gdzie możemy wstrzymywać, przerywać i odtwarzać nagrania.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-to-add-recently-acquired-flipgrid-as-default-video-camera-for-onenote

  Polecamy również w kategorii Office 365