Firefox dla Windows 10 zintegrowany z systemową wyszukiwarką

Firefox dla Windows 10 zintegrowany z systemową wyszukiwarką

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:29
12.08.2015
2 komentarze
3075 wyświetleń

Mozilla Firefox - jedna z najwyżej cenionych przeglądarek na rynku - otrzymała niedawno aktualizację do wersji o numerze 40. Bazująca na tej właśnie wersji nowa aplikacja dla Windows 10 posiada odświeżony wygląd, który - jak twierdzi Mozilla - charakteryzuje zestaw "przemyślanych poprawek w interfejsie" oraz "większe i pogrubione elementy projektu [interfejsu] wraz ze zwiększoną powierzchnią do przeglądania Sieci".

Nowa wersja przeglądarki pozwala użytkownikom Windows 10 przeglądać rezultaty wyszukań z preferowanej wyszukiwarki (którą nie musi być Bing), co odbywa się z poziomu systemowego paska zadań. Jak tłumaczy Mozilla, "Podczas używania owego pola wyszukiwania, Windows 10 uruchamia twoją domyślną przeglądarkę, jednak wyświetla tylko wyniki wyszukiwania z Microsoft Bing. Gdy ustawisz Firefoksa jako domyślną przeglądarkę w Windows 10, wszystkie twoje wyszukiwania z paska zadań będą pokazywały rezultaty z domyślnego silnika wyszukiwania, który wybrałeś w Firefoksie".

Firefox

Twórcy przeglądarki wspominają też o zwiększonym bezpieczeństwie podczas używania dodatków od zewnętrznych producentów: "Dodatki są kolejnym ważnym aspektem kontrolowania i personalizowania Firefoksa. Dodatki będą nadal dostarczać nieograniczonych możliwości personalizacji wyglądu i funkcjonalności Firefoksa, jednak od dziś podejmujemy kroki, by upewnić się, że dodatki stanowią bezpieczne doświadczenie dla naszych użytkowników. Zapowiedzieliśmy proces certyfikacji dodatków, bazujący na wytycznych, które wysyłamy deweloperom dodatków". Wszystkie dodatki, które nie przejdą pomyślnie weryfikacji, zostaną domyślnie wyłączone, a ich użytkownicy otrzymają stosowne ostrzeżenia.

W systemie Windows 10 domyślnie ustawioną przeglądarką jest Microsoft Edge. By korzystać ze wspomnianej wcześniej integracji systemowej wyszukiwarki na pasku zadań z zewnętrznymi silnikami wyszukiwania, należy ustawić (lub przywrócić - w przypadku aktualizacji) jako domyślną przeglądarkę Firefox. Jak tego dokonać? Odpowiednie instrukcje znajdziemy w poradniku opublikowanym przez Mozillę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/mozilla-launches-firefox-for-windows-10

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Pablo 09:02 13.08.2015

    U mnie niestety Firefox w najnowszej wersji wygląda kiepsko i inaczej, niż na zrzucie powyżej - najpierw biały pasek z tytułem strony, poniżej szare zakładki i dopiero pasek na adres i ikony dodatków.

  • KS 15:51 13.08.2015

    Firefox pozwala na dość swobodną personalizację interfejsu. Jeśli nie znajdziemy czegoś w ustawieniach, z pomocą przyjdzie dodatek o nazwie Classic Theme Restorer ;)

Skomentuj

Autor