Fall Creators Update wprowadzi obsługę VR do Microsoft Edge

Fall Creators Update wprowadzi obsługę VR do Microsoft Edge

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:01
11.10.2017
0 komentarzy
1160 wyświetleń

Jednym z najistotniejszych atutów przeglądarki Microsoft Edge, jest jej ogromna wszechstronność. Jeżeli porównamy takie produkty jak Chrome czy Firefox do noży myśliwskich, to Edge przypadnie rola szwajcarskiego scyzoryka. Ma on wbudowane w sobie wiele funkcji niedostępnych dla konkurencji (przynajmniej bez instalacji wtyczek), które umożliwiają mu między innymi bezpośrednie otwieranie książek zapisanych w EPUB, czy też nieco bardziej popularnych PDFów. To jednak nie wszystko – wraz z wprowadzeniem najnowszej wielkiej aktualizacji Windows 10, do Microsoft Edge trafi także obsługa środowiska VR (skierowanego do zwykłych odbiorców).

Projekcja karty przeglądarki w wirtualnuym pomieszczeniu

Już 17 października udostępniona zostanie publicznie aktualizacja Fall Creators Update, wnosząca do systemu między innymi silnik EdgeHTML 16, dzięki któremu wzmiankowana obsługa środowiska VR w przeglądarce będzie płynna oraz co ważniejsze, stabilna. Dodatkowo, łączący się z opisywaną funkcjonalnością Windows Mixed Reality w najnowszej wersji Windows wspierać będzie kilka nowych składników WebVR: A-Frame, Babylon JS, ReactVR oraz three.js. Warto wspomnieć również o tym, że API WebVR 1.1 zyska obsługę kontrolerów ruchu Mixed Reality.

Wysiłki Microsoftu mające za zadanie promować technologię VR wreszcie zyskały jasny cel – jest nim przekonanie użytkowników do przejścia na przeglądarkę Edge, czyli jednocześnie do nowego sposobu odbioru treści stron internetowych. Nie jest niestety jeszcze do końca jasne, w jaki sposób opisywana obsługa VR wyglądać będzie w praktyce, jednakże koncept jest niezwykle zachęcający.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/msedgedev/2017/10/10/bringing-webvr-everyone-windows-10-fall-creators-update/#2crCAA2EpMKBMCZj.97

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor