Fall Creators Update udostępniony Insiderom w formie obrazu ISO

Fall Creators Update udostępniony Insiderom w formie obrazu ISO

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:22
19.10.2017
0 komentarzy
1739 wyświetleń

Jesienna aktualizacja Windows 10 ukazała się w publicznym wydaniu w środę i praktycznie od okolic godziny 19 można już było ją pobrać za pomocą wybranej metody. Dotyczy to jednak wydania stabilnego, czyli Public Release. Jeśli chcemy rozpocząć przygodę z Fall Creators Update od strony "niejawnych testów", czyli programu Windows Insider, możemy już wykonać czystą instalację z obrazu ISO. Jest to oczywiście obraz kompilacji 16299, który ukazał się blisko dwa tygodnie po ostatnim ISO w programie Insider, czyli 16296.

Fall Creators Update ISO

Wypuszczenie samodzielnego obrazu ISO dopiero teraz - nieco ponad dobę od zatwierdzenia ogólnej dostępności aktualizacji - jest posunięciem raczej nietypowym. Kompilacja 16299 zadebiutowała 27 września w Fast Ring i dwa dni później weszła do Slow Ring. Jej zaktualizowana wersja 16299.15 ukazała się w tych pierścieniach odpowiednio 3 i 5 października, by 5 dni później trafić do pierścienia Release Preview. Ostatecznie wersją udostępnioną 17 października jako Public Release była 16299.19, która 4 dni wcześniej debiutowała w Release Preview. Dlaczego o tym przypominamy? Microsoft zwykle udostępnia obrazy ISO, gdy kompilacja osiądzie w pierścieniu Slow - tym razem jednak kazał sobie poczekać. Jeszcze większym zaskoczeniem było udostępnienie obrazu starszej kompilacji 16296, które miało miejsce 4 października.

Tak czy inaczej obraz systemu jest już gotowy do pobrania, choć tym razem w nieco mniejszym niż zwykle wyborze edycji:

  • Windows 10 Insider Preview
  • Windows 10 Insider Preview Enterprise
  • Windows 10 Insider Preview Home China

Jak zapewne zauważyliście, z listy zniknęły edycje Home Single Language i Education. Jest tak dlatego, że Microsoft połączył ich pakiety instalacyjne. Dodatkowo pobrać można kilka pakietów uzupełniających:

  • Symbols MSI Insider Preview – Build 16299 32-bit / 64-bit
  • Features on Demand Pack Insider Preview (part 1) – Build 16299 32-bit / 64-bit
  • Features on Demand Pack Insider Preview (part 2) – Build 16299 32-bit / 64-bit
  • Language Pack Bundle Insider Preview – Build 16299
  • Inbox Apps Bundle Insider Preview – Build 16299

Obraz jesiennej aktualizacji może przydać się Insiderom, którzy nie chcą jeszcze przeskakiwać do Redstone 4 (który od paru dni jest już aktualną wersją w 'zwykłym' Fast Ring) lub deweloperom - np. jako system referencyjny w maszynie wirtualnej. ISO jak zwykle pobierzemy bezpłatnie z oficjalnej strony Windows Insider Preview Downloads. Wystarczy zalogować się za pomocą konta Microsoft, wybrać edycję, język oraz wersję. Zostanie wówczas wygenerowany bezpośredni link do pobrania obrazu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-10-build-16299-isos-finally-available-for-insiders

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor