Fall Creators Update obecny na prawie 75% komputerów na świecie

Fall Creators Update obecny na prawie 75% komputerów na świecie

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:56
25.01.2018
0 komentarzy
990 wyświetleń

Ostatnia duża aktualizacja systemu Windows 10 - Fall Creators Update, która została wprowadzona w październiku zeszłego roku, trafiła już na prawie 75% komputerów na świecie, zgodnie z raportem jaki opublikował AdDuplex. Jest to bardzo zadowalający i można powiedzieć, że FCU szturmem zdobywa komputery użytkowników. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę 20% wynik z końcówki listopada.

FCU

Warto zwrócić uwagę na tempo wzrostu adaptacji FCU wśród użytkowników Windows 10. Fall Creators Update bardzo szybko trafia na komputery i tempo dorównuje aktualizacji Anniversary. Zdecydowanie wolniej przebiegał proces aktualizacji wersji Creators Update.

Ciekawie też przedstawiają się wyniki FCU gdy weźmiemy pod uwagę poszczególnych producentów. O dziwo dominuje tutaj podmarka Lenovo - Medion. Jednak u każdego z topowych producentów współczynnik instalacji FCU przekracza 70%.

Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę same komputery linii Surface, to jedynie pierwsze dwa modele Surface nie przekroczyły 50%. O dziwo w tyle za czołówką zostaje Surface Laptop gdzie tylko 61% urządzeń posiada FCU. Wynikać to może z tego, że komputery sprzedawane były wraz z Creators Update i nie każde urządzenie otrzymało już automatyczną aktualizację. Niestety Windows 10 S nie obsługuje ręcznej aktualizacji za pomocą Asystenta, więc użytkownicy tego systemu muszą cierpliwie poczekać.

Fall Creators Update to aktualizacja która wprowadziła wiele przydatnych funkcji takich jak Pliki na żądanie w OneDrive czy dalsze ulepszenia przeglądarki Edge. Nastąpiły również zmiany od strony wizualnej dzięki wprowadzeniu Fluent Design. Jak widać FCU cieszy się ogromną popularnością, a przecież tuż za rogiem czeka już nowa, duża aktualizacja Redstone 4.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/adduplex-windows-10-fall-creators-update-hits-roughly-75-pcs/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor