Fall Creators Update na 85% komputerów z Windows 10

Fall Creators Update na 85% komputerów z Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:16
21.02.2018
0 komentarzy
1252 wyświetlenia

Świeży wgląd w ekosystem Windows 10 na PC opublikował właśnie AdDuplex. Jak zwykle jego raport przedstawia statystyki zebrane w ciągu jednej doby (teraz z 20 lutego 2018 r.). Sprawdzimy, jak wygląda aktualny rozkład wersji Dziesiątki, jak radzi sobie Fall Creators Update na tle poprzednich aktualizacji oraz ile procent polskich komputerów ma już najnowszą aktualizację. Na końcu zobaczymy, których urządzeń Surface używa się najczęściej.

Fall Creators Update

Zaczynamy od poszczególnych wersji Windows 10. Według stanu ze wczoraj jego ostatnia publiczna aktualizacja Fall Creators Update znajduje się już na 85,3% komputerów z Windows 10 na świecie. Kolejne wciąż używane wersje to Creators Update (8,1%), Anniversary Update (5,1%), November Update (1,0%), 1507 (0,5%) i kompilacje Insider (0,4%).

Fall Creators Update

Fall Creators Update ma teraz 6/7 udziałów w Windows 10. Jak to wyglądało wcześniej? Dla porównania - jeszcze miesiąc temu było ich 74,5%, a dwa miesiące temu - 53,8%. AdDuplex zauważa, że tempo adaptacji FCU stopniowo zwalnia i oczywiste jest, że już nie przyspieszy. Zza horyzontu wyłania się bowiem Spring Creators Update, który ukazać się ma w okolicach marca/kwietnia.

Fall Creators Update

Rzućmy teraz okiem na bazę instalacji Fall Creators Update na świecie. Ponad 90% zaktualizowanych do niego komputerów z Dziesiątką znajduje się w Kanadzie, Niemczech, Holandii, Danii, Finlandii czy Estonii. Najmniej, bo poniżej 60% instalacji, znajdziemy w Chinach i Indiach. Polska znalazła się poniżej globalnej średniej, osiągając wynik 84,5%.

Fall Creators Update

Ostatni wgląd AdDuplex na ten miesiąc dotyczy urządzeń Surface. Tu wielkich zmian nie widać. Można jednak odnotować, że nowy Surface Pro (2017) pnie się ku górze, stając się trzecim najczęściej używanym sprzętem tego ekosystemu. Najwięcej użytkowników (34,6%) posiada nadal Surface Pro 4, a tuż za nim plasuje się Surface Pro 3 (19,6%).

Fall Creators Update

Fall Creators Update pod względem szybkości dostawania się na komputery użytkowników Windows 10 wypada dobrze. Do czasu premiery jego następcy został jeszcze co najmniej miesiąc, a mimo to aktualizacja znalazła się na ponad 85% komputerów. Odnieśmy to do poprzednich wersji: w chwili wydania FCU jego poprzednik miał mniej niż 74% udziałów, a poprzednik Creators Update w chwili jego wydania - mniej niż 83%.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://reports.adduplex.com/reports/2018-02/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor