Fall Creators Update może próbować się zainstalować mimo blokady

Fall Creators Update może próbować się zainstalować mimo blokady

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
08:01
13.03.2018
0 komentarzy
829 wyświetleń

Pewien błąd w Windows Update spowodował, że użytkownicy blokujący aktualizacje do nowszych wersji Windows 10 są proszeni o zgodę na te właśnie aktualizacje (np. z wersji 1703 do 1709). Nie jest to jednak sposób Microsoftu na przemycenie niechcianych aktualizacji w stylu dawnego „Uzyskaj system Windows 10”. Usterka została rozpoznana, a nieprawidłowe powiadomienie można zwyczajnie odrzucić.

Fall Creators Update

Niektórzy użytkownicy wstrzymujący aktualizacje w Windows Update odkryli niedawno, że mimo blokady system prosi o potwierdzenie pobrania wersji 1709, jeśli ich Windows 10 działa w wersji 1703. Na głosy oburzenia nie trzeba było długo czekać - oto system nie dostosowuje się do preferencji użytkownika i próbuje przeforsować niechcianą aktualizację. Po otrzymaniu zgłoszeń Microsoft przyznał, że feralne powiadomienia były nieprawidłowością, a uaktualnienie do nowszej wersji systemu można oczywiście odroczyć.

Firma opublikowała ponadto wpis, w którym wyjaśnia istotę problemu: "Jeśli używasz obecnie Windows 10 version 1507, version 1511, version 1607 lub version 1703, możesz się spodziewać, że otrzymasz powiadomienie utrzymujące, że na twoim urządzeniu muszą być zainstalowane najnowsze aktualizacje zabezpieczeń. Windows Update spróbuje następnie zaktualizować twoje urządzenie. (...) Microsoft zdaje sobie sprawę, że powiadomienie to było niesłusznie dostarczane na niektóre urządzenia z Windows 10 Version 1703, na których skonfigurowane były zdefiniowane przez użytkownika odroczenia aktualizacji funkcjonalnych. Microsoft rozwiązał ten problem 8 marca 2018 r.".

We wspomnianym wpisie możemy też przeczytać, że dla Windows 10 w wersjach 1507 i 1511 zakończył się okres wsparcia i wersje te nie otrzymują dłużej comiesięcznych aktualizacji jakości i zabezpieczeń, i aby je otrzymywać, należy zaktualizować system do nowszej wersji (zalecaną jest 1709). Nie jest to do końca prawdą, bowiem do tej pory wszystkie wydania Dziesiątki są aktualizowane średnio raz w miesiącu. Microsoft pisze też, że wersje 1607 i 1703 są nadal wspierane, ale "muszą być zaktualizowane do najnowszych wersji Windows 10, by zapewnić ochronę przed najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa", cokolwiek to znaczy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-accidentally-pushes-windows-updates-to-users-who-opted-to-block-updates/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor