Fall Creators Update: dalsze buildy Insider bez nowości funkcjonalnych

Fall Creators Update: dalsze buildy Insider bez nowości funkcjonalnych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:15
20.07.2017
1 komentarz
1719 wyświetleń

Fall Creators Update to zbliżająca się główna aktualizacja Windows 10, która zostanie udostępniona we wrześniu. Zwykle po wydaniu jednej aktualizacji Microsoft od razu rozpoczyna prace nad kolejną, a nowości funkcjonalne zaczynają pojawiać się po pewnym czasie. W przypadku jesiennego update'u napływ nowości w kompilacjach Insider Preview został już najwyraźniej zakończony.

Skąd przeświadczenie, że pod względem nowych funkcji Fall Creators Update jest już kompletny? Swoistym kompedium wiedzy przedpremierowej podzielił się Senior Program Manager z Microsoft, Brandon LeBlanc. W udostępnionym przez niego dokumencie na OneDrive znajdziemy pełną listę nowości funkcjonalnych dla zbliżającej się aktualizacji. Wydźwięk tego zestawienia nie pozostawia raczej otwartej furtki dla jakichś wyraźnych, dodatkowych zmian. Druga przesłanka wynika z kolei z zawartości ostatnich kompilacji Insider. Jako że testujemy wszystkie dostępne wersje i odnotowujemy listy zmian, mogliśmy zauważyć, że od pewnego czasu nowości funkcjonalnych w zasadzie nie przybywa. Owszem - istniejące aplikacje, rozwiązania czy elementy interfejsu zyskują poprawki i usprawnienia, ale to wciąż nic przełomowego.

Wygląda na to, że jesienna aktualizacja Windows 10 pod kątem zawartości została już ukończona. Ostatnie 2-3 miesiące Microsoft zamierza przeznaczyć na solidne dopracowanie istniejących już nowości i poprawki dla starszych funkcji. Materiału do dopracowania zdecydowanie nie brakuje. Microsoft ma teraz czas, by ostatnie szlify nanieść na takie nowości jak OneDrive Placeholders, Story Remix, My People (Kontakty) czy wreszcie nowy styl graficzny Fluent Design. Wszystkie nowości opisywaliśmy już w naszych przeglądach i testach kompilacji Insider Preview.

Fall Creators Update traktować należy raczej jako kontynuację Creators Update, a nie kolejną *wielką* aktualizację. Warto też przypomnieć, że Microsoft zrezygnował z kilku zapowiadanych funkcji, takich jak Timeline i Cloud Clipboard. Te znajdą się najprawdopodobniej dopiero w kolejnej aktualizacji przewidzianej na wiosnę 2018 r. Jest to przełożenie podobne do funkcji My People, która debiutować miała w pierwszej fali Creators Update.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowslatest.com/2017/07/20/insider-builds-windows-10-fall-creators-update-will-no-longer-get-new-features/

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

  • zakius 13:10 20.07.2017

    żeby tylko ogarnęli to centrum akcji, bo jak zostawią powiadomienia jak w obecnych buildach to będzie masakra niemal na miarę centrum kontroli z iosa...

Skomentuj

Autor