Facebook wreszcie z własnym pakietem aplikacji dla Windows 10

Facebook wreszcie z własnym pakietem aplikacji dla Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:55
28.04.2016
2216 wyświetleń

Po przeszło dwóch miesiącach prywatnych i niejawnych testów Facebook ostatecznie udostępnił pakiet swoich najważniejszych aplikacji dla Windows 10. Wśród nich znajduje się Facebook, Messenger i Instagram - wszystkie z nich będzie można już dziś pobrać ze Sklepu Windows. Facebook i Messenger to aplikacje zorientowane na PC (wersje dla Windows 10 Mobile jeszcze w tym roku), zaś Instagram zadebiutuje tylko jako aplikacja mobilna.

Facebook

Jak twierdzi Microsoft, aplikacja Facebook jest najlepszym sposobem na używanie Facebooka w Windows. Dzięki integracji z dynamicznymi kafelkami, możemy być zawsze na bieżąco z postami naszych przyjaciół i rodziny. Wystarczy przypiąć je do menu lub ekranu Start. Pojawiła się też nowa wbudowana przeglądarka, która umożliwia czytanie udostępnionych na tablicy artykułów. Wspierane są też nowe reakcje, naklejki w komentarzach, powiadomienia oraz kolumna po prawej stronie ekranu, prezentująca urodziny, przypomnienia o wydarzeniach i polubione tematy.

Messenger

Podobnie jak ogólny klient Facebook, komunikator Messenger otrzymał cały zestaw nowych funkcji. Mamy tu więc opcje udostępniania zdjęć, nakleki, grupowe konwersacje i obsługę animowanych GIFów. Messenger jest zintegrowany z Windows 10 i gdy nadejdzie nowa wiadomość, otrzymamy powiadomienie na pulpicie (Centrum Akcji). Ikonę aplikacji możemy też przypiąć do menu Start, by na dynamicznym kafelku śledzić naszą skrzynkę.

Instagram

Zespół odpowiedzialny za Instagram dołączył do nowej aplikacji dla Windows 10 Mobile wszystkie pożądane funkcje, wliczając w to wiadomości bezpośrednie, zaktualizowane wyszukiwanie i eksplorowanie, obsługę wideo i przełączanie kont. Instagram także integruje się z dynamicznymi kafelkami, więc możemy z łatwością przypiąć go do ekranu Start w telefonie i z tego miejsca odczytywać powiadomienia.

Wszystkie z powyższych aplikacji będą jeszcze dziś dostępne do pobrania za darmo ze Sklepu Windows. Warto zaznaczyć, że nowa aplikacja Facebook dla Windows 10 zastąpi w Sklepie miejsce starszej wersji, przeznaczonej dla Windows 8. Starsza wersja będzie nadal funkcjonalna, tym niemniej warto ją zaktualizować, by korzystać z wszystkich nowości. Nowe aplikacje Facebook i Messenger dla Windows 10 Mobile - jak zapowiada Facebook - zostaną udostępnione jeszcze w tym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/04/28/facebook-messenger-and-instagram-apps-coming-to-windows-10/

Polecamy również w kategorii Facebook