Facebook ogłasza integrację Workplace z Microsoft Sharepoint

Facebook ogłasza integrację Workplace z Microsoft Sharepoint

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:06
02.05.2018
0 komentarzy
1023 wyświetlenia

Facebookowa odpowiedź na Slack czy Teams, oferująca użytkownikom znane doświadczenia grup, czatu i połączeń wideo, posiadała dotąd pewną liczbę integracji, wliczając w to Box, OneDrive, Dropbox czy RSS. W najnowszej aktualizacji Workplace zyskuje ich dużo więcej. Platforma będzie odtąd współpracować z popularnymi rozwiązaniami SaaS, wśród których znajdziemy Microsoft Sharepoint.

Facebook Workplace

Integracje z zewnętrznymi serwisami stały się dostępne dla klientów wersji Premium i Standard. "Każdy będzie miał możliwość połączenia Workplace z innymi aplikacjami w chmurze, których używa w pracy" - twierdzi Sabrina Morsello. Za pośrednictwem Integration Directory użytkownicy Premium zyskają dostęp do popularnych narzędzi SaaS, takich jak Atlassian Jira Cloud, Microsoft Sharepoint, ServiceNow, Adobe Sign i SurveyMonkey.

Na czym polega interesująca nas integracja? "Z naszą nową możliwością linkowania folderów w grupy przenoszenie [ich] między intranetem i Workplace odbywa się bez przeszkód. Możecie wziąć folder z Microsoft Sharepoint Online zawierający kluczowe informacje o zatrudnionym i z łatwością przemapować go do grupy Workplace. Technologia ta pozwala też załączać foldery z waszych ulubionych narzędzi dyskowych w chmurze, takich jak Box, Dropbox i Microsoft OneDrive" - wyjaśnia Sabrina Morsello. Integrację z SharePointem możemy dodać do Workplace tutaj.

Facebook Workplace pretenduje do wyznaczania "przyszłości pracy i współpracy" zgodnie z zasadą, by "osiągać więcej, robiąc mniej". Czy platforma zda egzamin? Tego nie wiemy. Widać jednak, że Facebook stara się przyciągnąć deweloperów najpopularniejszych rozwiązań, by z nim współpracowali.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/facebook-announces-workplace-integration-with-microsoft-sharepoint/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor