Facebook dla Windows 10 jest importowany z iOS

Facebook dla Windows 10 jest importowany z iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:23
14.12.2015
2215 wyświetleń

W połowie listopada do Sklepu Windows zawitał Facebook Beta dla Windows 10. Microsoft oznajmił wówczas, że aplikacja uniwersalna pojawi się niebawem, a przedsmakiem tego jest aplikacja mobilna. Facebook na komputery PC jest obecnie testowany i w pełnej wersji ukaże się w przyszłym roku. Czy wiedzieliście, że aplikacja nie została napisana oryginalnie dla Windows? Dowiedzmy się, w jaki sposób importowano ją z iOS.

Dotychczas mówiło się nieoficjalnie, że Facebook dla Windows 10 jest portem, wykorzystującym Project Islandwood. Jest to jeden z zestawów narzędzi, dla Visual Studio 2015 pozwalających importować kod z innych platform i czynić go zgodnym z Windows 10. Okazuje się jednak, że twórcy Facebooka nie skorzystali z z Project Islandwood, lecz z własnego narzędzia o nazwie Osmeta.

Facebook

Jak donosi Rudy Huyn, Facebook dla Windows 10 jest przerzuconą aplikacją, jednak nie z wykorzystaniem Islandwood. Twórcy użyli narzędzi Osmeta, start-upu przejętego przez Facebook dwa lata temu. Osmeta oferuje zestaw narzędzi, które (przynajmniej teoretycznie) zapewniają jednakową funkcjonalność aplikacji na wielu platformach. Tym samym Facebook ma szansę stać się jednolitym doświadczeniem niezależnie od platformy.

Obecnie istnieją dwie wersje beta: jedna od Microsoft, druga zaś - tu jako prywatna beta - od samego Facebooka. Warto zaznaczyć, że ciągle mówimy o aplikacji wydanej przez Facebook. Mobilna aplikacja w wersji beta jest rozwijana przez Microsoft z niewielkim tylko udziałem Facebooka. W przyszłym roku zadebiutuje uniwersalna aplikacja Facebook, która będzie działać tak samo na wszystkich urządzeniach z Windows 10. Ta właśnie wersja jest importowana z iOS, by dołączyła do grona uniwersalnych aplikacji Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/facebook-beta-app-windows-10-not-project-islandwood-port

Polecamy również w kategorii Facebook