Evernote zintegrowany bezpośrednio z Microsoft Teams

Evernote zintegrowany bezpośrednio z Microsoft Teams

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:01
19.06.2018
0 komentarzy
551 wyświetlenie

Czas na kolejną integrację w Office 365. Po pogłębieniu tej z Adobe Document Cloud nadchodzi nowa - z Evernote w Microsoft Teams. Evernote już wcześniej współpracował choćby z Outlookiem. Teraz tworzone w nim notatki można umieszczać w różnych kontekstach także w Teams, oczywiście bez konieczności opuszczania okna aplikacji. Zobaczmy, co możemy teraz zdziałać z Evernote i jak je zainstalować, by współgrało z Teams.

Evernote

Jak twierdzi wydawca: "Najlepsza praca twojego zespołu nie żyje w jednym tylko miejscu. Evernote pozwala ci uzyskać dostęp do całej zawartości bezpośrednio z wątku czatu, zatem możesz nadać konwersacji większego kontekstu, zamienić ideę w działanie i zobaczyć, gdzie zabierze cię lepsza współpraca". Wprowadzając zawartość Evernote do Teams możemy wykroczyć poza standardową komunikację, np. podczas konwersacji o projekcie. Gdy dołączymy do czatu notkę z Evernote, nasi rozmówcy mogą ją przeglądać, nie wychodząc z czatu. Integracja oznacza też możliwość wyszukiwania, przypinania, edytowania i udostępniania notek i pomysłów Evernote w konwersacjach i na kanałach Teams.

Integracja pozwoli nam zaoszczędzić nieco czasu, bowiem nie ma konieczności przełączania się między aplikacjami. Co więcej, notki pozostają zsynchronizowane, dlatego w czacie będziemy widzieli zawsze aktualną wersję. Teams pozwala je również katalogować, przez co łatwiej je odszukać. Członkowie zespołów mogą przypinać notatki - np. cele, rzeczy obiecane klientowi czy metryki - by wprowadzić do konwersacji kontekst i zapewnić zespołowi lepsze zrozumienie tematu.

By zacząć korzystać z nowej integracji, pobieramy aplikację Evernote for Teams z Microsoft AppSource i dodajemy Evernote w aplikacji Teams.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/you-can-now-access-evernote-right-within-microsoft-teams/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor