Edge z rozszerzeniem sprawdzającym poprawnośc gramatyczną

Edge z rozszerzeniem sprawdzającym poprawnośc gramatyczną

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:54
08.09.2017
0 komentarzy
1597 wyświetleń

Apatyczny wręcz stosunek Microsoftu do kwestii rozszerzeń w jego przeglądarce da się zauważyć nawet dzisiaj. Edge zyskał wprawdzie zestaw podstawowych dodatków, ale każdy kolejny jest na tyle doniosłym wydarzeniem, że zasługuje na uwagę. Ostatnim z rozszerzeń w portfolio Edge jest Grammarly, który zdobył już popularność, poprawiając błędy gramatyczne użytkowników Firefoksa i Chrome.

"Grammarly upewni się, że wiadomości, dokumenty i posty w mediach społecznościowych będą jasne, wolne od błędów i skuteczne. Dodanie Grammarly do Microsoft Edge oznacza, że będzie on sprawdzał pisownię i poprawność gramatyczną w Gmailu, na Facebooku, Twitterze, Linkedin, Tumblr i niemal wszędzie, gdzie można pisać w Internecie" - głosi opis rozszerzenia. Grammarly w Microsoft Edge odpowiada ponadto za takie funkcje, jak kontekstowe sprawdzanie pisowni, sprawdzanie gramatyki i oczywiście funkcje premium, które subskrybentom oferują zaawansowane sprawdzanie pod kątem reguł gramatycznych i struktury zdań. Inną ciekawą funkcją jest również wykrywanie plagiatów dzięki odniesieniom do rozległej bazy zasobów.

Grammarly w Microsoft Edge

Twórcy dodatku zapewniają, że dostarczają "produkty napędzane przez AI, które pomagają ludziom komunikować się efektywniej". Grammarly - jak dodają twórcy - zdobyło zaufanie milionów użytkowników, wliczając w to studentów, pisarzy, profesjonalistów w biznesie, blogerów i wiele innych osób, które chcą pisać lepiej. Grammarly może się również poszczycić przychylnymi recenzjami Forbes, Harvard Business Review czy ABC News.

Niestety, Grammarly nie działa w języku polskim ani też w żadnym innym języku poza angielskim. Rozszerzenie może okazać się jednak niebywale przydatne, gdy pracujemy z angielskimi tekstami lub komunikujemy się w tym języku. Grammarly for Microsoft Edge można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows. Dostępna jest też wersja Grammarly for Windows, czyli samodzielna aplikacja dla Windows, którą pobierzemy ze strony producenta. Dostępny jest też dodatek Grammarly for Microsoft Office, który świetnie współpracuje z aplikacjami Word i Outlook.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/grammarly-heads-microsoft-edge-fix-all-your-mistakes

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor