Edge stanie się domyślnym czytnikiem PDF w Windows 10

Edge stanie się domyślnym czytnikiem PDF w Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:28
27.11.2017
0 komentarzy
1099 wyświetleń

W ostatniej aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update sporo uwagi poświęcono wbudowanemu czytnikowi PDF. Autorski program staje się jeszcze bardziej funkcjonalny, co zawdzięczać można ostatnim aktualizacjom w ramach Redstone 4. Jakość czytnika podskoczyła najwyraźniej na tyle, że Microsoft postanowił udostępnić go na pierwszym planie, puszczając w odstawkę obecnie domyślną aplikację Czytnik.

Czytnik to samodzielna aplikacja Microsoftu służąca do przeglądania plików PDF, XPS i TIFF, której debiut przypadał jeszcze na erę Windows 8.1. Choć nadal można jej używać w Windows 10, Microsoft chce zrobić krok do przodu, zastępując Czytnik wbudowanym czytnikiem PDF w przeglądarce Edge. Aplikacja już wcześniej przestała być rozwijana w Windows 10 Mobile, a już za parę miesięcy podobny los czeka pulpitowy Windows 10.

"Microsoft odsyła aplikację Czytnik na emeryturę w tej i w kolejnych wersjach Windows 10. Aplikacji tej nie będzie można już używać po 15 lutego 2018 r. Jako czytnik PDF polecamy Microsoft Edge, dla XPS - Windows XPS Viewer, a dla plików TIFF - aplikację Zdjęcia" - ogłosiła firma.

Decyzja firmy wydaje się w pełni zrozumiała i uzasadniona. Dalsze rozwijanie Czytnika byłoby oczywiście wykonalne, niemniej jednak Microsoft sporo ostatnio zainwestował w Edge, szczególnie we wbudowany czytnik PDF. Oferuje on teraz całkiem sporo możliwości, takich jak choćby nanoszenie odręcznych notatek, rysunków i zaznaczeń. Odrębną, choć prawdopowodbnie najważniejszą kwestią jest jednak to, że czyniąc Edge domyślną aplikacją dla plików PDF w Windows 10, Microsoft wpłynie na popularność Edge i - co za tym idzie - wzrost jej udziałów. Następca Internet Explorera nigdy nie doczekał się bowiem tylu użytkowników.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: Edge stanie się domyślnym czytnikiem PDF w Windows 10

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor