Edge radzi sobie coraz lepiej z wyświetlaniem certyfikatów

Edge radzi sobie coraz lepiej z wyświetlaniem certyfikatów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:47
20.02.2018
0 komentarzy
1177 wyświetleń

Microsoft Edge otrzymał niedawno drobną aktualizację, którą można było przeoczyć i o której nie wspomniał Microsoft. Przeglądarka rozwijana w Windows 10 Insider Preview dla aktualizacji Spring Creators Update zaczęła świetnie sobie radzić z wyświetlaniem certyfikatów. Do tej pory mogliśmy liczyć tylko na podstawowe informacje o certyfikacie, a teraz dostępne są wszystkie szczegóły - sprawdziliśmy!

Microsoft Edge - informacje o certyfikacie strony

Nowy panel ze szczegółami certyfikatów dostępny jest w Edge od jego kompilacji 42.17074.1002.0, dostępnej z kolei od aktualizacji zbiorczej 17074.1002 systemu Windows 10 Insider Preview. Aktualizacja ta - a w zasadzie jej zawartość - była opisana lakonicznie. Mówiąc krótko, jej teoretycznie jedynym celem było uporanie się z problemami związanymi z procesorami AMD po naniesieniu łatek dla podatności Spectre i Meltdown. Okazuje się jednak, że nieodnotowane przez Microsoft zmiany dotarły też do przeglądarki Edge. Dziś mogą to sprawdzić Insiderzy, natomiast do ogólnodostępnego wydania Windows 10 aktualizacja wejdzie wraz ze Spring Creators Update. No dobrze, więc w czym rzecz? Zobaczcie sami:

Microsoft Edge - informacje o certyfikacie strony

Przyzwyczailiśmy się, że po kliknięciu ikony kłódki na pasku adresu w Edge wysunie się tylko krótkie menu z podstawowymi informacjami o certyfikacie (bądź jego braku). W ostatnich kompilacjach Redstone 4 pojawił się jednak dodatkowy, niepozorny przycisk - Wyświetl certyfikat. Po jego kliknięciu z prawej strony okna Edge otwiera się panel Informacje o certyfikacie, w którym znajdziemy wszystkie dane szczegółowe o certyfikacie, w tym przez kogo został wystawiony, od kiedy do kiedy jet ważny, jaka jest organizacja podmiotu, numer seryjny i odcisk palca SHA-256. Pojawia się też przycisk Eksportuj do pliku, dzięki czemu dane te możemy zachować na dysku komputera.

Ta niewielka zmiana to ukłon w stronę użytkowników, którym zależy na bezpieczeństwie i możliwości dokładnego sprawdzenia, z czym mają do czynienia. W podobnym tonie utrzymanych będzie wiele innych nowości w zbliżającej się aktualizacji Windows 10 Spring Creators Update, o czym możecie się przekonać już teraz, sprawdzając nasze testy kompilacji Insider Preview.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/latest-insider-build-edge-now-better-job-displaying-certificates/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor