Edge na iOS w końcu z funkcją synchronizacji haseł

Edge na iOS w końcu z funkcją synchronizacji haseł

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:46
19.11.2017
0 komentarzy
1528 wyświetleń

W ubiegłym miesiącu Microsoft Edge ostatecznie wyszedł poza platformę Windows i został wydany na iOS i Androida. Przeglądarka używa silnika WebKit, dostarczany przez iOS, ale oferuje też znane dobrze użytkownikom PC funkcje, takie jak Ulubione, Do przeczytania, Widok do czytania itd. Microsoft podkreślał, że Edge na iOS nie jest jeszcze ukończony i brakuje mu paru funkcji. Jedna z nich właśnie została dodana.

Możliwość synchronizacji haseł to dla wielu funkcja kluczowa. Pojawiły się nawet głosy, że dopiero po jej wprowadzeniu Edge na iOS stał się funkcjonalny i da się go używać. W dzisiejszej aktualizacji 41.3 (41.3.0) na liście zmian najważniejsza jest ta dotycząca logowania i synchronizacji: "Powinniście być już w stanie logować się z dodatkową warstwą ochronną, używając dwuczynnikowego uwierzytelniania. Będziecie też mogli synchronizować swoje hasła".

Microsoft Edge na iOS i Androida

Synchronizowanie haseł znacznie ułatwi korzystanie na iPhone z tej samej przeglądarki, co na PC. Już przy pierwszych zapowiedziach twórcy podkreślali, że właśnie taka jest ich główna intencja. Jako że Windows Phone jest praktycznie na wymarciu, Microsoft ze swoim oprogramowaniem celuje właśnie w iPhone'a i Androida. W przypadku Edge najważniejsza wydaje się tu funkcja Kontynuuj na PC, która pozwala natychmiastowo wysłać zawartość mobilnej przeglądarki i otworzyć ją na naszym komputerze lub dodać do Centrum akcji, by kontynuować później.

Microsoft Edge na iOS nie bez przyczyny oznaczony jest jako Beta. Aplikacja wymaga jeszcze dopracowania, niemniej jednak po miesiącu widać już pewne postępy. Przeglądarkę można przetestować, udając się na stronę Microsoft Edge Mobile.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/with-latest-update-edge-for-ios-finally-becomes-useful/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor